تعریف لوازم ساختمانی:

لوازم ساختمانی، کلیه تجهیزات، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، مواد و مصالح به کار برده شده در ساخت و ساز یک پروژه ساختمانی را شامل می شود.

هنگامی که نقشه ساختمان برای ساخت یک پروژه ساختمانی طراحی می گردد، کلیه لوازم و تجهیزات و مصالح مورد نیاز در نظر گرفته می شود.

لوازم ساختمانی در تنوع و مدل های مختلفی تولید می شوند، هر کدام از این لوازم ساختمانی بر حسب نوع کاربری واحد ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری و اداری و همچنین بر اساس میزان بودجه، انتخاب و خریداری می شوند. شایان ذکر است، برای انتخاب و اجرای بعضی از لوازم ساختمانی باید استاندارد های موجود رعایت گردد، به طور مثال: در مواردی از قبیل: تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و همچنین هوشمند سازی ساختمان ها که در سال های اخیر، رواج پیدا کرده است، باید نکات ایمنی بر طبق مقررات ملی ساختمان رعایت شود، و از تجهیزات استاندارد و با کیفیت استفاده گردد. حال در خصوص بعضی از لوازم ساختمانی توضیحاتی را بیان می کنیم:

به طور کلی لوازم ساختمانی که در ساخت و ساز و تکمیل یک بنا مورد استفاده قرار گرفته می شود، شامل:

-انواع کاشی و سرامیک جهت پوشش کف و دیوار و نمای ساختمان و همچنین انواع کفپوش های سنگی و چوبی و ... و انواع موکت و فرش.

-درب و پنجره ساختمان که جهت پوشش نورگیر های ساختمان و برای درب ورودی و همچنین درب های داخلی که از متریال های متنوع اعم از چوب، آهن، آلومینیوم، پی وی سی های مختلف ساخته می شوند.

-وسایل مورد نیاز برای سرویس های بهداشتی ساختمان اعم از شیرآلات، رو شویی، ظرف شویی، توالت و ..

-رنگ و انواع متریال مربوط به رنگ کاری ساختمان همچنین مواد و وسایل جهت دکوراتیو دیوار ها و فضای داخلی مانند: انواع کاغذ دیواری

-انواع کابینت، مورد استفاده در آشپزخانه ساختمان که در رنگ ها و تنوع جنس قابل ارائه هستند.

-تجهیزات برقی ساختمان مانند: انواع کلید و پریز و سیم، تابلوی برق و فیوز، درب باز کن، سیستم آسانسور

-تجهیزات ایمنی ساختمان مانند: سیستم دوربین مدار بسته، سیستم اطفای حریق، دزدگیر و ...

-تاسیسات گرمایش و سرمایشی و تهویه ساختمان، انواع لوله و اتصالات، گاز ساختمان

-وسایل مربوط به دکوراسیون ساختمانی اعم از داخلی و خارجی مخصوصا در ساختمان ها بزرگ و خاص

-هوشمند سازی ساختمان

با پیشرفت فناوری و دنیای مدرن امروزه، مساله هوشمند سازی ساختمان ها بسیار رواج پیدا کرده است، که علاوه بر راحتی و آسایش برای ساکنین، در جهت ایمنی و صرفه جویی در انرژی هم بسیار موثر می باشد. اجرای هوشمند سازی در ساختمان هایی مانند: ساختمان های بزرگ و مجلل مسکونی و همچنین در هتل ها و بیمارستان ها و بعضی از مراکز تجاری و تفریحی جز موارد اصلی محسوب می شود.

-سیستم استخر، سونا و جکوزی مورد استفاده در منازل مسکونی و هتل ها و ورزشگاه ها

در خصوص هر کدام از این لوازم ساختمانی شرکت ها و تولید کنند گان مختلفی در کشورمان مشغول به فعالیت می باشند، حتی نمونه های خارجی این لوازم ساختمانی از سایر کشور ها هم وارد می شود، در فروشگاه اینترنتی معدن کو کلیه لوازم ساختمانی از تامین کنندگان معتبر ایرانی تهیه و برای فروش در خدمت متقاضیان و مشتریان محترم قرار می گیرد، معدن کو سایتی جامع جهت خرید کلیه لوازم ساختمانی است، که با بازید از سایت معدن کو آنچه را که برای یک ساختمان نیاز داشته باشید، با کیفیت و قیمتی مناسب پیدا خواهید کرد.