دسته بندی نتایج:   > مصالح ساختمانی

آسفالت توپکا چیست؟

آسفالت ماده‌ای ترکیبی می باشد که از مخلوط کردن شن و ماسه و قیر تهیه می شود و در ساخت جاده، باند فرودگاه و پشت بام بنا ها مورد کاربرد می باشد.

آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

-آسفالت گرم

-آسفالت حفاظتی که شامل: سطحی یک یا چند لایه ای-سیلکوت ها یا اندود های آب بند-مخلوط های آسفالتی قیری مانند دوغاب قیری و میکروسرفیسینگ - غبار نشانی و روغن پاشی راه (مانع از گرد و غبار و تثبیت راه های خاکی استفاده می شود)

-آسفالت سرد 

آسفالت‌ سرد:

آسفالت سرد به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر مخلوط و یا امولسیون قیر می گویند. که مواد اولیه آن در دمای محیط با یکدیگر مخلوط گردد. در بعضی از انواع آسفالت سرد، امکان دارد قیر بر طبق نیاز گرم شود، اما سایر مصالح بدون گرم شدن با قیر مخلوط می گردد.

آسفالت گرم:

معروف ترین نوع آسفالت همان آسفالت گرم یا بتن آسفالتی گرم می باشد، مصالح سنگی اغلب بیش از ۹۰ درصد مخلوط آسفالت را در بر می گیرد از این رو مصالح سنگی تاثیر به سزایی در کیفیت آسفالت بوجود می آورد.

آسفالت گرم مخلوطی از مصالح سنگی و قیر خالص می باشد که بر طبق نوع دانه‌بندی و قیر استفاده شده، در دمایی بین ۱۰۵ الی ۱۶۳ درجه سانتی گراد در کارخانه آسفالت تولید و در رنج همین دما روی سطوح آماده راه مانند سطح روسازی تقویت می گردد، چون اساس پوشش های مختلف آسفالتی سرد و گرم و رویه‌ های بتنی پخش و کوبیده می گردد.

در دسته آسفالت گرم، بتن آسفالتی مرغوب ترین، مقاوم‌ ترین و بادوام‌ ترین نوع آن می باشد که از اختلاط مصالح سنگی مرغوب و شکسته با دانه‌ بندی منظم و یک دست و پیوسته و قیر خالص، ضمن اعمال کنترل و نظارت در کلیه مراحل تهیه و تولید حاصل می شود. بتن آسفالتی در تمامی قشر های مختلف روسازی راه و در هر شرایط جوی و ترافیکی، بدون هیچ محدودیتی قابل کاربرد می باشد ولی در شرایط مشابه، استفاده از سایر انواع آسفالت های گرم با دانه ‌بندی های از هم جدا، با محدودیت هایی روبرو است.

آسفالت توپکا:

از انواع آسفالت گرم است، که آسفالت رویه آخرین قشر آسفالتی می باشد،که در تماس مستقیم با بارهای وارده از ترافیک و عوامل جوی محیط می باشد، و بنابراین باید به گونه ایی آماده شود که در برابر اثرات سوء آب، یخبندان، و تغییرات دما از استحکام و مقاومت لازم برخوردار گردد. قشر رویه اغلب نسبت به قشرهای آستر (بیندر) و اساس قیری دارای دانه ‌بندی کوچکتری هستند و در نهایت قیر بیشتر می گردد. برای افزایش مقاومت در برابر لغزندگی و جلوگیری از ایستابی های سطحی، از یک نوع آسفالت رویه با دانه‌ بندی باز به کار برده می شود، که حداقل ضخامت آن حدود ۲۰ میلیمتر می باشد که جزو سیستم روسازی راه نیست و نمی‌توان از آن به عنوان قشر جایگزین رویه اصلی استفاده نمود.

برای اجرای آسفالت توپکا از روش های دستی و مکانیزه استفاده می شود که قیمت هر تن آسفالت برای هر مترمربع در روش دستی و مکانیزه متفاوت می باشد شما عزیزان برای خرید آسفالت توپکا بر حسب کاربرد آن می توانید به سایت معدن کو مراجعه نمایید که اجرای آسفالت برا پشت بام و یا محوطه برای اینکه دچار ترک خوردگی نشود به عواملی چون:

  • زیر سازی و آب پاشی و کوبش با غلطک سنگین
  • شناخت نوع آسفالت
  • شناخت نوع دانه بندی آسفالت
  •  و نیز شناخت کارخانجات تولیدی آسفالت که از قیر خالص پالایشگاهی استفاده نماید بستگی دارد.
شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: