سنگ کف چیست؟

سنگ های طبیعی بسیار بادوام می باشند که به راحتی ساییده نمی شوند و نگهداری و نظافت آن ها نیز از دیگر متریال ها آسان تر می باشد. دارای انواع مختلفی از رنگ و بافت هستند.

انواع سنگ مورد استفاده در سنگ کف :

-گرانیت 

سنگ گرانیت با تنوع بی نظیرش، مناسب ترین سنگ برای کف ساختمان است. آشپزخانه، حمام و راهروها برای استفاده از آن توصیه می شود. و گاهی طراحان برای ایجاد طرح های خاص سنگ گرانیت را با دیگر سنگ ها ترکیب می کنند.

-مرمر 

سنگ مرمر بهترین و مجلل ترین سنگ برای کف ساختمان می باشد، هیچ چیز نمی تواند مانند کفپوش مرمر در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حمام زیبایی منحصر به فردی داشته باشد، کفپوش های مرمر بسیار جذاب و براق هستند و هزینه ی بسیار بالایی دارا می باشند، شفافیت سنگ مرمر منجر به جذابیت آن ها در زیر چراغ و لوستر می شود.

-تراورتن شیک

سنگ تراورتن، رسوب ترکیبی از کلسیت می باشد، سنگ تراورتن شکننده است و فشار را نمی تواند تحمل کند. سنگ تراورتن از انواع سنگ هاي تزئيني می باشد که از اين سنگ براي کاربرد در كفپوش هال، راهرو و سالن مناسب است، سنگ تراورتن نمی درخشند، اما در صورتي كه به شكل طبيعي در کفپوش استفاده شود يك فضاي گرما در خانه تولید می کند رنگ ها و نقوش آن متنوع تر از سنگ هاي ديگر می باشد، يكي از بزرگترين عیب های آن افتادن خش روي آن است.

خصوصیات و مزایای سنگ کف:

یکی از علت هایی که ساختمان های باستانی و قدیمی هنوز هم ماندگار و پابرجا می باشند، کاربرد و استفاده از سنگ است. اگر می خواهید خانه ای بسازید که در آن سالیان سال زندگی کنید، کاربرد سنگ کف گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. سنگ ها به نسبت مواد و مصالح دیگری از جمله چوب که با گذر زمان لازم به بازسازی ندارند.

از خصوصیات مهم دیگر کاربرد سنگ کف این است که، اگر محیط زندگی شما گرم می باشد می توانید از سنگ فرش برای خنک تر کردن ساختمان استفاده نمایید، راه رفتن بر روی سنگ کف خنک آن هم در آستانه فصل تابستان بسیار لذت بخش می باشد. و برعکس در محیطی با آب و هوای سرد استفاده از سنگ کف در زمانی که در زیر آن یک منبع گرمایی وجود دارد بسیار کاربردی می باشد، زیرا که سنگ گرما را نیز به خوبی انتقال می دهد. ونیز سنگ کف قادر به دور نگه داشتن عوامل حساسیت زا مانند گرد و خاک و ... را دارا می باشد.

معایب استفاده از سنگ کف:

-کاربرد سنگ کف بسیار پر هزینه می باشد زیرا هم قیمت سنگ مورد استفاده به نسبت کفپوش های دیگر بالاتر می باشد و هم هزینه حمل و نقل کفپوش سنگی نیز بسیار چشمگیر است.

-در محیطی با آب و هوای سرد که فاقد منبع گرمایی در زیرزمین باشد کاربرد کفپوش های سنگی را پیشنهاد نمی شود زیرا که سطح زمین را سرد می کند و منجر به احساس سرما در پاهایمان خواهد گردید.

-در زمان خرید سنگ کف، به انتخاب مرغوب ترین نوع سنگ و محل کاربرد آن بایستی توجه شود به عنوان نمونه برای حمام و سرویس بهداشتی یا هر مکانی دیگری که در تماس مستقیم با آب می باشد کفپوش سنگی مناسب آن محل بایستی انتخاب گردد.

-مقاومت سنگ فرش هنگامی که فرد یا وسیله ای بر روی زمین می افتد، بسیار خطرناک می باشد و همچنین لوازم چینی و شیشه ای در هنگامی که بر روی کفپوش سنگی سقوط کنند مطمئنا خواهند شکست.

-استفاده از سنگ کف، نیاز به مهارت نصب کردن بسیار زیادی است چرا که سنگ بسیار سنگین می باشد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: