تعریف سنگ اسلب:

سنگ اسلب به سنگ هایی با سایز نسبتا بزرگ می گویند، که سایز سنگ اسلب اغلب بیشتر از 120*220 سانتی متر است، برای تهیه و تولید سنگ اسلب باید از سنگ های خام سالم با اندازه های بزرگ که اصطلاحا کوپ سنگ میگویند استفاده نمود، هزینه فرآوری سنگ خام برای تهیه و تولید سنگ اسلب حدود دوبرابر می باشد، ضخامت سنگ اسلب از 2 سانتی متر بیشتر است دلیل بالا بودن قیمت سنگ اسلب نسبت به سنگ های دیگر عبارتند از:

قیمت زیاد فرآوری سنگ اسلب نسبت به سنگ های دیگر

خرید سنگ خام سالم یا همان کوپ سنگ با اندازه های بزرگتر که قیمت بالاتری نسبت به سنگ های خام و بی قواره است.

تمام سنگ ها از جمله، سنگ تراورتن، سنگ مرمر، سنگ مرمریت و سنگ گرانیت را می توان به شکل اسلب تهیه نمود.

سنگ اسلب به علت نمایش سطح بزرگی از سطح سنگ بسیار زیبا هستند، به همین دلیل معماران در سال های اخیر در طراحی خود از سنگ اسلب مصرف می کنند.

بیشتر کاربرد سنگ اسلب در لابی ها و سالن های بزرگ است، ونیز از سنگ اسلب با ضخامت بالاتر از 2 سانتی متر در ساخت محصولات تزئینی مصرف می گردد.

از سنگ اسلب در ساخت روشویی نیز به کار برده می شود، یکی دیگر از کاربردهای سنگ اسلب مصرف سنگ اسلب در لایت باکس ها است، سنگ های اسلب مرمر به علت گذر نور از خود زیبایی خیره کننده ای را دارد، و امروزه واردات و صادرات سنگ از کشور های مختلف بیشتر به شکل اسلب است، تا در کشور های مقصد سنگ اسلب را به اندازه مورد نیاز برش بزنند.

مزایای استفاده از سنگ اسلب در ساختمان:

امروزه از سنگ اسلب در موارد مختلف می توان استفاده نمود که به دلیل داشتن مزایای این سنگ می باشد که عبارتند از:

چسبندگی این سنگ ساختمانی: قابل توجه است که برای نصب این سنگ از دوغاب و سیمان استفاده می گردد و چون این سنگ دارای چسبندگی بسیار بالایی است می توان از آن در ارتفاعات استفاده نمود.

متنوع بودن در رنگ و زیبایی: سنگ اسلب موجود در بازار از هیچ رنگ مصنوعی استفاده نمی گردد. و در تولید سنگ اسلب، سنگ های طبیعی با همان شکل و ظاهر خود برش داده خواهند شد و به بازار عرضه می شوند.

نگهداری راحت: با توجه به طبیعی بودن انواع سنگ اسلب و شکل گیری این سنگ در فضایی کاملا طبیعی در شرایط بسیار عادی قابل نگهداری هستند.

عدم محدودیت در کاربرد: زیبایی در این سنگ ساختمانی به حدی می باشد که می توانید به آسانی از آن در سایر قسمت های منزل، شرکت، ادارات و سازمان ها به کار برده شود.

استحکام و سختی طبیعی: این سنگ طبیعی دارای مقاومت و قدرت بسیار بالایی است و مقاومت بالایی در مقابل فشار های مکانیکی، شکستن, خرد شدن و دمای هوا دارا می باشند.

قیمت سنگ اسلب:

بر طبق طبیعی بودن این سنگ و مراحل ساخت بسیار دشوار آن قطعا قیمت این سنگ بسیار بالا است و هزینه خرید و نصب و اجرای این نوع سنگ بسیار زیاد می باشد و همین امر موجب شده است که افراد کمی قادر به خرید و نصب این سنگ ساختمانی باشند.

انواع و مدل های متنوع سنگ اسلب:

با توجه به نکاتی که گفته شد سنگ اسلب را به نوع برش سنگ می گویند که در سایز و اندازه های بسیار بالا تولید و و به بازار عرضه می گردد.

بر طبق دستگاه های برش سنگ بسیار متنوع می توان انواع سنگ اسلب را نام برد که عبارتند از:

سنگ اسلب گرانیت

سنگ اسلب کوارتز

سنگ مرمر طبیعی

سنگ طبیعی اونیکس

سنگ اسلب تراورتن

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: