قیمت سیمان سفید:

سیمان سفید چیست؟
سیمان سفید به مانند سیمان معمولی ساخته می شود فقط در متریال اولیه آن اکسید آهن موجود نمی باشد، به همین علت از خاک رس استفاده نمی شود، بنابراین این امر منجر به افزایش قیمت سیمان سفید می گردد به همین علت از همان مواد اولیه به کار می برند و به آن کلرور کالیم یا کلرور کلسیم اضافه می‌نمایند، سیمان سفید را اگر با گچ آسیاب گردد، سیمان پرتلند سفید حاصل می شود.

انواع سیمان:

سیمان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی می باشد، که دارای انواع مختلف با روش های تولیدی متفاوت می باشند که هرکدام کاربرد های متفاوتی دارند. انواع سیمان عبارتند از:
سیمان پرتلند، سیمان ضد سولفات، سیمان مخصوص چاه های نفت، سیمان ضد آب، سیمان رنگی، سیمان سفید، سیمان های نسوز و ...
دو نوع از سیمان که دارای کاربرد زیادی می باشد عبارتند از سیمان سیاه و سیمان سفید می باشد.

سیمان سیاه:

این نوع سیمان اغلب، در هر جایی در ساختمان قابل استفاده می باشد،که عبارتند از: نمای ساختمان، بتن ریزی، چسباندن کاشی و سرامیک، ساخت دیوار، دیوار های پیش ساخته شهری، پل، تولید لوله های انتقال آب، سد سازی و راه سازی، تونل، پناه گاه، جدول خیابان ها و اغلب در هر نقطه ای می توانید به آشکار آن را پیدا کنید.
سیمان سیاه، با گستردگی کاربرد در ترکیب با برخی مواد و مصالح دیگر کاربرد های دیگری نیز بر آن اضافه می شود. چسب سیمان و چسب بتن یکی از رایج ترین مواد افزودنی به سیمان هستند.

سیمان سفید:

سیمان سفید معمولا در نما استفاده می شود، و دارای رنگ سفید می باشد،کاربرد سیمان سفید در دوغاب در سرامیک کف ساختمان و بند کشی نما از دیگر موارد کاربرد آن می باشد.

تفاوت سیمان سفید و سیمان سیاه:

مهمترین تفاوت سیمان سفید و سیمان سیاه در موارد کاربرد از آن می باشد. اما در چگونگی تهیه و تولید این دو محصول تفاوت هایی موجود می باشد.

اجزاء تشکیل دهنده سیمان

مصالح آهک

رس

سیلیس

اکسید های معدنی مانند، آهن، سدیم، منیزیم، پتاسیوم، آلومینیوم
بنابراین سیمان از ترکیب آهک و رس حاصل می شود، و رنگ تیره و خاکستری سیمان به علت وجود سولفات آهن و منیزیم و نیز دود ناشی از سوخت است.
برای ساخت سیمان سفید از رس و مقدار سولفات آهن و منیزیم کمتراز 8 درصد استفاده می گردد، و نیز برای ترکیب و پخت مصالح اولیه سیمان از سوختی بدون دوده به کار برده می شود و در آسیاب کردن کلینکر ( محصول حاصله از ترکیب رس و آهک در کوره ) برای سفید تر شدن و نیز استحکام، پودر سنگ گچ به آن اضافه می گردد.
از دیگر تفاوت های مهم سیمان سفید و سیاه قیمت آن می باشد که حدودا قیمت سیمان سفید دو برابر قیمت سیمان سیاه است. به همین علت، در موقع ساخت ملات سیمان سفید که اغلب برای تمیز کاری و نمای ساختمان استفاده می گردد، باید دقت شود که آلودگی محیط ، وسایل و ظروف محتوی رنگ ملات سیمان سفید را تغییر ندهند.
از لحاظ حفظ و نگهداری و انبار تفاوت زیادی بین سیمان سیاه و سفید سیمان وجود ندارد.
از لحاظ چسبندگی و گیرش هم تفاوت زیادی بین سیمان سیاه و سیمان سیاه وجود ندارد.
در ایران سیمان سفید، بصورت کیسه ای(پاکتی) از کارخانجات تولیدی مختلف با قیمت های متفاوت به بازار عرضه می شود. وبرای اطلاع از قیمت سیمان سفید می توانید به سایت معدن کو مراجعه نمایید و از کارشناسان سایت کمک بگیرید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: