سفال سقفی چیست؟

ماده اولیه سفال خاک رس می باشد، که در زمان ساخت برای دوام و استحکام بهتر، مقداری سیلیس به خاک رس اضافه می شود، سیلیس نفوذ پذیری آب را هم کاهش می دهد. عموما در ساخت سفال سقفی از هیچ گونه ماده شیمیایی و یا سیمانی استفاده نمی گردد، به همین علت غالبا سفال های سقفی سازگار با محیط زیست هستند.

سفال سقفی:

سفالی از جنس خاک رس، که برای پوشش دادن قسمت تخت بام استفاده می شود، و به دو صورت سفال سقفی خود رنگ و لعاب دار قابل تولید می باشد.

خصوصیات و ویژگی های سفال سقفی:

-مقاومت در برابر وزش باد

-شکل ثابت و پایدار

-زیبا و دارای رنگ های متنوع

-مستحکم و دارای عمر مفید طولانی

-دارای عملکرد خوب در هر نوع اقلیم آب و هوایی

-عایقی مناسب در برابر بارش های جوی

-مقاومت در برابر آتش سوزی

-قیمت سفال سقفی نسبت به سایر سقف پوش ها مناسب تر است.

-حمل و نقل بسیار ساده

-نصب آسان

شایان ذکر است، که سفال سقفی صرفا برای زیبایی و عایق نمودن بام ساختمان ها می باشد، و سقف اصلی باید ایزوله شود، لذا با شکستن و از بین رفتن سفال سقفی، سقف اصلی ساختمان ها آسیب نمی بیند، و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

بلوک های سقفی سفالی:

بلوک‌ های سقفی، قطعاتی از سفال هستند، و در ابعاد (عرض چهل سانتی متر و ارتفاع در حدود بیست تا بیست و پنج سانتی متر و همچنین طول بیست تا بیست و پنج سانتی متر) ، موجود می باشند. این بلوک های سفالی فقط در ساختن سقف‌ های تیرچه بلوک کاربرد دارند، و به دلیل سوراخ هایی که در حجم آن ها وجود دارد، وزنشان بسیار سبک است، و هم چنین تحمل هیچ گونه باری را ندارند، لذا در سقف های تیرچه بلوک نقش قالب را برای سفت و سخت شدن بتن بازی می کنند .این بلوک های سفالی سقفی وزن سازه را در حدود سی و پنج درصد کاهش می دهند، لذا به ایمن سازی ساختمان در برابر زلزله کمک خواهند کرد.

کاربرد سفال سقفی در سقف های شیروانی:

یکی از پوشش های مطمئن و زیبا که برای سقف های شیروانی استفاده می شود، سفال های سقفی هستند، و همان طور که ذکر شد، این سقف پوش ها از مواد طبیعی تهیه می شوند، و هیچ خطری برای محیط زیست ندارند، تولید این سفال های سقفی در شمال ایران بیشتر می باشد، و کارخانجات این مناطق نیاز کل کشور را تامین می کنند. این سفال های سقفی در سقف های شیروانی که دارای شیب هستند، بیشتر استفاده می شوند، و زیبایی خاصی به بام خانه ها می بخشند. در مواردی از قبیل: بام ویلا ها، آلاچیق ها و برخی موارد در پارکینگ، سر دری، باربیکیو و... که با سقف های شیب دار طراحی شده اند، استفاده از سفال سقفی گزینه مناسبی خواهد بود.

قیمت سفال سقفی با توجه به مواد اولیه آن بسیار ارزان و اقتصادی می باشد، لذا این سفال های سقفی علاوه بر زیبایی که به نمای ساختمان ها می دهند، در کاهش هزینه های ساختمان هم تاثیرگذار می باشند، همچنین به عنوان عایق حرارتی هستند، که در کاهش هزینه های مصرف انرژی هم نقش مهمی دارند.

برای خرید انواع محصولات ساختمانی از جمله، سفال های سقفی، راه های مختلفی وجود دارد، با خرید اینترنتی سفال سقفی، هزینه های رفت و آمد و زمان تلف شده از بین خواهد رفت، لذا با قیمت ارزان تری خرید انجام می شود. سایت معدن کو با فروش آنلاین انواع سفال سقفی برای ساختمان ها منتظر ثبت سفارش مشتریان می باشد، تا قیمت سفال سقفی و اطلاعات کامل برای خرید و نحوه دریافت این سفال ها را در اختیارتان قرار دهد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: