قیمت میلگرد

شما برای مطلع شدن از جدیدترین قیمت ها به قیمت تولید کننده می توانید به این صفحه از سایت معدن کو مراجعه کنید .

همچنین برای سفارش انواع میلگرد با ما در تماس باشید. معدنکو راهی نو برای خریدی متفاوت است.


بیشتر درباره میلگرد بدانید

حقیقتی که در مورد مصالح ساختمانی مانند سنگ و مصنوعاتی مانند بتن وجود دارد مقاومت کششی پایین با وجود مقاومت فشاری قابل قبول آنها است.

بتنی که در سازه و ساختمان به کار می رود طبیعی است که تحت هر دو بار کششی و فشاری خواهد بود بنابراین نیاز است که بتن را در مقابل بارهای کششی نیز تقویت کرد و مقاومت کششی پایین آن را جبران کرد.

این کار از طریق جانمایی رشته های فولاد انجام می دهند که به آن اصطلاحا میلگرد می گویند. میلگرد یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می‌رود به شکل سیم یا میلگرد می‌باشد و فولاد میلگرد نامیده می‌شود.

از طریق احاطه میلگرد توسط فولاد، مقدار مقاومت کلی متحمل شده توسط مجموعه به وجود آمده بیشتر خواهد شد.

بدنه میلگردها آجدار است این کار برای درگیری هر چه بیشتر بتن با میلگرد است.  

در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای آرماتور که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند.

از نظر تنوع قطر میلگردها نیز استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. در سیستم روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان مورد استفاده‌ است میلگردها تا قطر ۴۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.

فرآیندهای تولید میلگرد در کشورهای پیشرفته جهان به روشهای مختلف است. دو روش عمده تولید شامل میلگرد آلیاژسازی شده و ترمکس است. در کشورهای زلزله خیز مانند ژاپن استاندارد ها بر اساس میلگرد آلیاژی شده است ولی در کشورهای اروپایی که در رده کشورهای امن محسوب می شوند روش ترمکس را مد نظر قرار داده اند.


شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: