تعریف پنل سقفی گچی:

پنل های سقفی نوعی سقف های کاذب هستند، که در مصالح و مدل های مختلف قابل تولید و ارائه می باشند، ابتدا در خصوص سقف کاذب مطالبی را بیان می کنیم:

تعریف سقف کاذب:

بخشی از معماری داخلی ساختمان به حساب می آید، که جهت پوشش دادن سقف اصلی به کار برده می شود. استفاده از سقف کاذب در سال های اخیر به سرعت در صنعت ساختمان سازی رواج پیدا کرده است، سقف کاذب از دو بخش اصلی تشکیل می شود:

-پانل ‌های سبک

-شبکه های فلزی

که شبکه های فلزی به سقف وصل می گردند، و سپس پنل ‌ها روی آن قرار می گیرند.

سقف کاذب در انواع مختلفی (از لحاظ متریال) از قبیل:گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌ وی ‌سی، شیشه ‌ای، آهنی، ورق ‌های فلزی روکش‌ دار، آلومینیومی،کامپوزیت و...قابل تولید می باشد، که هم به صورت تکی و هم ترکیبی قابلیت اجرا شدن را دارند.

سقف های کاذب در ساختمان ها، مشکل پوشش و مخفی نگه داشتن عامل های زیر سقف را برطرف می کنند.

پنل سقفی گچی:

سقف کاذب گچی یکی از کم قیمت ترین سقف ها در بازار دکوراسیون داخلی ساختمان سازی می باشد، لذا متقاضیان پنل های سقفی گچی بسیار زیاد و این نوع از پانل ها مورد درخواست مجریان پروژه های ساختمانی می باشند، زیرا در سبک سازی ساختمان نقش خوبی دارند.

پنل های گچی ساده غالبا در سیستم های ساخت و ساز خشک از قبیل: دیوار های جدا کننده، دیوار های پوششی و هم چنین سقف های کاذب به کار برده می شوند

پنل سقفی گچی یا همان سقف کاذب که روی سقف اصلی ساختمان ها قرار می گیرد، یک شبکه سازه سپری دارد، که به وسیله آویز به سقف اصلی وصل است، و پنل های گچی درون این شبکه قرار می گیرند.

پنل سقفی گچی اگر به صورت ساده باشد، و تنها از گچ تولید شده باشد، از لحاظ قیمتی بسیار ارزان است،

و برای محیط های مرطوب خیلی گزینه مناسبی نیست.

نوعی از این پنل های سقفی گچی خواص شیمیایی خاصی دارند، و در برابر آتش سوزی مقاوم هستند، که ساختار این پنل ها طوری طراحی شده است، که بین دو لایه از ورق های مقوایی خاص قرار می گیرند.

سقف های کاذب از جنس گچی به دو صورت قالب کناف و تایل قابل ارائه هستند، که هر کدام از آن ها در مدل ها و طرح های مختلفی تولید می شوند.

این تایل گچی غالبا برای مکان های اداری و تجاری کاربرد دارند، و برای منازل مناسب نمی باشند.

از ویژگی های پنل سقفی گچی می توانیم:

به نصب راحت و آسان، سرعت اجرای بالا، امکان تعمیرات و تعویض، مقاومت در برابر زلزله، امکان عبور دادن تاسیسات برقی و مکانیکی، وزن سبک، قابلیت رنگ آمیزی و قیمت مناسب اشاره کنیم.

انواع پنل های سقفی گچی:

-پانل گچی ساده (تنها از گچ تولید می شود)

-پانل گچی پشت آلومینیوم و روکش پی وی سی

-پانل گچی با روکش پی وی سی

-پنل گچی آکوستیک

سقف های کاذب گچی از نوع کناف:

ورق های کناف، تخته های گچی پیش ساخته ای می باشند، که توانایی شکل گرفتن و تبدیل شدن به انواع طرح های مختلف را دارند، به همین علت قابل استفاده در انواع دکوراسیون های داخلی نظیر: مسکونی، اداری و تجاری می باشند.

ویژگی های سقف های کاذب گچی کنافی

-نمای زیبا و قابل استفاده برای انواع دکوراسیون های داخلی

-نصب بسیار راحت و سریع

-قیمت مناسب

در فروشگاه اینترنتی معدن کو انواع سقف های کاذب از جمله پنل های سقفی گچی در انواع و ابعاد و مدل های مختلف قابل ارائه میباشد، جهت اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی و قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: