دسته بندی نتایج:   > خرید فلز و آلیاژ

اطلاعاتی درباره قیمت آلومینیوم

آلومینیوم موجود در پوسته زمین به صورت ترکیبی می باشد، و در حدود هفت و نیم درصد پوسته زمین را شامل می شود، عنصر آلومینیوم با عدد اتمی سیزده یک فلز نرم، به رنگ نقره ایی- خاکستری و چگالی در حدود هفت کیلوگرم بر متر مکعب می باشد، سومین عنصر فراوان زمین بعد از اکسیژن و سیلیسیم است، بعد از آهن پر مصرف ترین فلز می باشد، که خاصیت چکش پذیری دارد. از لحاظ وزنی در حدود یک سوم فولاد و مس است، و حجم کمتری دارد.

خواص آلومینیوم:

-انعطاف پذیری (ششمین فلز روی زمین)
-با دوام و مقاوم در برابر زنگ زدگی
-عنصری غیر مغناطیسی و غیر قابل اشتعال
-قابلیت شکل پذیری
-قابلیت جوش پذیری
-قابلیت چکش خواری (دومین فلز روی زمین)
آلومینیوم هم از نظر کیفیت و هم ارزش بعد از آهن خیلی پرکاربرد می باشد، و با وجود این که بافتی نرم دارد، اما آلیاژ های حاصل از آن، ترکیب با (مس، منیزیوم، منگنز، سیلیکون) استحکام و خواص ویژه ایی پیدا می کنند، و در صنایع مختلفی مانند: هواپیما سازی و راکت ها استفاده می شوند.

کاربرد های مهم آلومینیوم در صنایع مختلف:

-در صنعت حمل و نقل (اتومبیل ‌ها، هواپیما ها، کشتی ‌ها، ناوگان های دریایی، راه آهن)
-در صنایع بسته ‌بندی (انواع قوطی ‌ها، فویل)
-در صنعت ساختمان (درب ها، پنجره)
-در تولید کالاهای بادوام مصرفی (وسایل برقی خانگی، وسایل آشپزخانه)
-در خطوط انتقال برق (به‌ علت وزن سبک، دارای هدایت الکتریکی شصت درصد فلز مس می باشد.)
-در صنایع خودرو سازی

آلومینیوم در ایران:

صنعت آلومینیوم در ایران سابقه ‌ای در حدود نیم قرن دارد، اما استخراج این فلز همیشه در ایران چالش هایی را داشته است، به علت این که منابع معدنی ایران خیلی از لحاظ آلومینیوم غنی نیستند، تنها معدن بوکسیت (ماده معدنی آلومینیوم) ایران در جاجرم استان خراسان شمالی قرارداد، شرکت آلومینای ایران به تولید آلومینیوم با خلوص بالا در جاجرم فعالیت دارد، و تنها شرکتی است که تولید کننده پودر آلومینا در کشور ایران می باشد.
همانطور که ذکر شد، امروزه آلومینیوم بعد از فولاد پر کاربرد ترین فلز در دنیا محسوب می شود، ولی سابقه تولید این فلز در حدود صد سال است، لذا در قیاس با مس و آهن فلز جدید تری می باشد، اما در همین مدت کم توانسته، جایگاه مصرفی و با ارزشی را در صنعت داشته باشد. استخراج آلومینیوم از سنگ معدن اکسیدی آن بوکسیت به روش الکترولیز، هزینه بر و مشکل می باشد، لذا قیمت آلومینیوم نسبت به آهن بالاتر است.
در سال های اخیر آلومینیوم در صنعت سیم و کابل بطور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، به علت پایین بودن قیمت آلومینیوم، تولید سیم و کابل آلومینیومی حدود سی درصد از سیم و کابل مسی ارزان تر تمام می شود.
قیمت آلومینیوم در جهان تاثیر پذیر از موارد زیادی است، کشور چین تولید کننده اصلی و اول آلومینیوم در جهان می باشد، که میزان تولید، عرضه و تقاضای این کشور برای آلومینیوم بر قیمت این فلز بسیار تاثیر می گذارد.
باز یافت آلومینیوم:
آلومینیوم فلزی قابل بازیافت است، از قرن نوزدهم مسئله بازیافت این ماده وجود داشته است، منابع بازیافت آلومینیوم شامل: اتومبیل ها، پنجره ‌ها، درب ها، لوازم منزل، کانتینر ها و سایر محصولات می باشند.

فروش آلومینیوم:

فروش آلومینیوم به صورت فروش، انواع ورق های آلومینیومی (صاف، سینوسی، آج دار ،امباس، رنگی و...) و شمش آلومینیوم و هم چنین تمامی محصولات تولید شده توسط این فلز، در معدن کو صورت می پذیرد، برای اطلاع از قیمت آلومینیوم و مشاوره خرید با ما از طریق سایت در ارتباط باشید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: