دسته بندی نتایج:   > خرید فلز و آلیاژ

اطلاعاتی درباره میلگرد آلومینیومی:

ميلگرد هاي آلومينيومي با آلياژ هاي زيادي ساخته و تولید می گردد. تركيبات موجود در اين آلياژ ها طيف وسيعي از جوش پذيري، استحکام در برابر خوردگي و ماشين كاری را ايجاد مي کنند.

از ميلگرد هاي آلومينيومي در صنايع مختلف از جمله، ساختماني، دريايي، نظامی و هوافضا مورد کاربرد فراوان می باشد.

آلیاژ های آلومینیومی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: آلیاژ های کارپذیر و آلیاژ های ریختگی.

حجم آلیاژ های کارپذیر بسیار بیشتر از آلیاژ های ریختگی می باشد این آلیاژ ها در تولید محصولات شکل دهی شده مانند ورق، لوله، مفتول، محصولات اکستروژن، فویل و … استفاده می گردد.

میلگرد آلیاژی آلومینیومی:

میلگرد آلیاژی آلومینیوم هم از لحاظ استحکام و هم از لحاظ انعطاف پذیری بسیار بالا می باشند، قیمت میلگرد آلیاژی آلومینیومی با در نظر گرفتن قیمت تولید و آلیاژ های مورد کاربرد متفاوت می باشد.روش های متفاوتی را برای تولید میلگرد آلیاژی وجود دارد و تولید میلگرد باید بر طبق استاندارد می باشد و نیز باید کیفیت آلیاژ مورد بررسی قرار بگیرد. استاندارد های برای هر کشور متفاوت است و باید بر طبق آن استاندارد ها ساخته شود. ترکیبات میلگرد آلیاژی آلومینیوم در کشور هایی که حوادث طبیعی زیاد پیش می آید باید معیار و استاندارد ساخت آلیاژ بر طبق آن شرایط باشد. در ایران هم چنین تهیه میلگرد آلیاژی بر طبق ترکیبی از استاندارد های اروپایی و انگلیسی و ژاپنی و آمریکایی ساخته می شود و در این عملیات مقداری فولاد نیز به آلیاژ اضافه می گردد و پس از خنک شدن جهت استفاده خاص تولید می گردد.

ترکیبات میلگرد آلیاژی آلومینیومی چیست؟

از ترکیب دو یا چند فلز آلیاژ حاصل می شود. به عنوان مثال ترکیب فلزات قلع و سرب، آلیاژ لحیم تولید می شود و مثال دیگر، برنج یک آلیاژ می باشد، که از ترکیب فلز های مس و روی در حرارت بالا تولید می شود، فولاد نیز از ترکیب آهن و کربن حاصل می گردد، ویا آلیاژ آمالگام که در دندان پزشکی استفاده می گردد ترکیبی از فلزات جیوه، قلع و نقره است، که یکی از محبوب ترین آلیاژ ها آلیاژ آلومینیوم می‌باشد.

موارد کاربرد آلیاژی آلومینیومی:

به علت داشتن خاصیت سبکی و ضد پوسیدگی، در تولید هواپیما و فضاپیما و وسایل نقلیه از آن استفاده می شود.

آلیاژ آلومینیومی رسانای بسیار خوب گرما می باشد، و در رادیاتور سازی کاربرد فراوان دارد.

این آلیاژ رسانای خوب الکتریسیته می باشد.

دارای وزن کم می باشد.

در اتصال با مس در خطوط نیرو کاربرد فراوانی دارد.

در دما های تقریبی بالا آلیاژ های آلومینیومی استحکام آن کم می باشد.

ولی در دما های منفی، استحکامشان زیاد می شود که منجر می گردد آلومینیوم به عنوان آلیاژ های دما پایین معروف گردد.

اندازه میلگرد آلیاژی آلومینیومی:

آلیاژ های آلومینیومی به اشکال متفاوت مانند، چهار گوش، گرد و و ورق ساخته می شود، مقاطع گرد و چهار گوش در استاندارد سازی به طول 3 متر ساخته می شود نکته قابل ذکر این است که، فلز آلومینیوم نمی تواند فشار زیادی را تحمل کند اما زمانی که، به آلیاژ تبدیل می شود استحکام آن مانند فولاد می گردد.

بنابراین، زمانی که، آلیاژی میسازیم، دو فلز مختلف را با هم ترکیب می کنیم، تا آلیاژ ساخته شود، و تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت هم آلیاژ تولید شده و هم فلزات می گذارد و استفاده بهتر و مناسبی دارند.

قیمت میلگرد آلیاژی آلومینیومی بسته به مقدار آلومينيوم مورد نياز و زمان تحويل و ... داراي نوسان مي باشد، شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر از قیمت میلگرد آلیاژی آلومینیومی به سایت معدن کو مراجعه فرمایید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: