دسته بندی نتایج:   > خرید فلز و آلیاژ

اطلاعاتی درباره ورق آلومینیوم

 برای اطلاع از وزن و قیمت انواع ورق آلومینیوم در ابعاد و ضخامت های مختلف، به سایت معدن کو مراجعه نمایید.

تعریف و بیان خصوصیات ورق آلومینیوم:

ورق آلومینیوم یکی از پرمصرف ترین محصولات در صنایع دسته بندی می باشد، و بخش عمده ای از این بازار را به خود اختصاص می دهد، از دیگر استفاده های ورق آلومینیوم می توان به مصارف عایق کاری و.. اشاره نمود. ورق آلومینیوم در انواع و رنگ های متفاوتی ساخته می شوند که هر یک مصارف مخصوص به خود را دارا می باشد. بر طبق جدول وزنی آلومینیوم شما به راحتی می توانید ورق مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

ورق آلومینیومی ( به اصطلاح عامیانه به آن ورق آلومینیوم یا آلومینیم می گویند ) نوع خاصی از ورق می باشد که با خصوصیات فلز آلومینیوم تهیه و تولید گشته و در گروه ورق های فلزی سبک قرار داده می شود. سبکی وزن ، قیمت مناسب ورق آلومینیوم ، شکل پذیری زیاد آن و ظاهر تمیز و زیبا از خصوصیات قابل ذکر ورق آلومینیومی می باشد.

علاوه بر مزایای ذکر شده، باید به استحکام بالای فیزیکی و نیز مقاومت این فلز در مقابل زنگ زدگی یا اکسیداسیون اشاره نمود. ورق آلومینیوم در اندازه های مختلف و در دو نوع بی رنگ و رنگی موجود می باشد. ورق های آلومینیوم به دو شکل رول و شیت ( برگ شده ) در بازار عرضه می گردد. در حالت کلاف (رول فرم) می توان ابعاد طولی دلخواه را سفارش نمود و نیز در این حالت می توان فرمینگ های شادولاین ،کرکره، ذوزنقه ، دامپا و … را نیز از ورق آلومینیوم تهیه نمود. به غیر از ورق صاف رول و شیت، و فرم های متفاوت ورق آلومینیومی آجدار نیز وجود دارد که بسیار پر مصرف هستند.

رنج گستره ای از ورق های آلومینیوم در ضخامت های مختلف در بازار امروزه عرضه می گردد، این ورق ها شامل آلیاژ هایی با خواص و کاربرد های متفاوتی هستند که بر اساس نیاز مشتری قابل برش زدن می باشند.

انواع ورق آلومینیوم:

1-ورق های آجدار که یکی از پر مصرف ترین ورق ها محسوب می گردد.

2-ورق های الکترواستاتیک

3-ورق های ذوزنقه ای، کرکره های و شادولاین

4-ورق آلومینیوم رنگی که بر طبق سفارش مشتری بر حسب استاندارد های موجود طرح و رنگ آن انتخاب می گردد.

5- ورق های آلومینیومی کامپوزیتی

6- ورق های لوزی یا امباس

توضیحاتی از انواع ورق آلومینیومی بر اساس ضخامت و استاندارد های مختلف عبارتند از:

1-ورق آلومینیوم ضخیم: خصوصیات مکانیکی و شیمیایی این ورق های آلومینیومی بر طبق استاندارد های خاصی می باشد، و ضخامت و سایز آن 10-250 میلی متر است.

2-ورق پوشش دار آلومینیوم: در جهت افزایش مقاومت به خوردگی ونیز ایجاد قابلیت لحیم کاری ورق های پوشش دار مورد کاربرد می باشد.

3-ورق آجدار آلومینیوم: ورق های آلومینیوم آجدار با( استحکام و مقاومت به خوردگی بسیار بالا)‌ در حال حاضر در بازار باضخامت ۱ امیلیمتر موجود می باشد.

قیمت ورق آلومینیوم:

قیمت ورق آلومینیوم با مقدار و قیمت روز شمش دارای نوسان می باشد.

قیمت انواع ورق آلومینیوم که عبارتند از :صاف ، سینوسی، آجدار، امباس، رنگی و ... متفاوت است و بر حسب حالت های مختلف فرم آنها که شامل برش، رول به رول، رنگ و آنادایزینگ، خم کاری و...  قابل سفارش و خرید می باشد. و نیز ضخامت و اندازه و آلیاژ ها ی مورد نیاز مشتریان بر روی قیمت ورق آلومینیوم تاثیر می گذارد.

 

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: