دسته بندی نتایج:   > خرید لوازم ساختمانی

اطلاعاتی درباره کابینت MDF:

در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های جدید و مدرن امروزی از مواد و مصالح مختلفی استفاده می گردد، یکی از این مواد نوین ام دی اف می باشد، که در ساخت و تولید انواع کابینت ها و تولیدات چوبی کاربرد دارد.

در سال های اخیر کابینت های ام دی اف جایگزین کابینت های چوب معمولی شده ‌اند، علت این جایگزینی به دلیل مزیت های بسیاری است، که کابینت های ام دی اف دارند، و سبب شده تا بسیاری از افراد به دنبال خرید کابینت های چوبی نباشند.

در حقیقت کابینت های ام دی اف محصولاتی ارزان تر و محکم تر در قیاس با کابینت های چوبی معمولی می باشند. کابینت های ام دی اف از پنل های بسیار باریکی تشکیل شده اند، که این پنل ها از محصولاتی نظیر: فیبر چوبی، رزین و وکس ساخته شده ‌اند.

ام دی اف چیست؟

ام دی اف در واقع نوعی تخته فیبر با تراکم معمولی می باشد، که از طریق روش خشک تولید می شود، و به اصطلاح به آن ام دی اف خام می گویند، غالبا ام دی اف های تولیدی را بعد از تولید روکش می کنند، و به حالت رو سازی شده مورد استفاده قرار می دهند.

انواع روکش های ام دی اف:

-روکش طبیعی (چوبی)

-رو کش مصنوعی و رنگ و لاک

نکته مهم این است، که این روکش های تزیینی تنها زیبایی ندارند، بلکه به استحکام و مقاومت محصول مورد نظر کمک خواهند کرد.

شایان ذکر است، روکش های ام دی اف از رقبای خود مانند:

نئوپان، تخته لایه، تخته فیبر و … هم خواص بهتری دارند، و هم جایگاه مناسبی در بازار پیدا کرده اند، و اکثر طراحان از این ماده برای محصولات خود بهره می برند.

مزیت های ام دی اف:

-دارای استحکام بیشتر و وزن کمتر در قیاس با چوب طبیعی

-قابلیت شکل پذیری ساده و داشتن لبه های صاف

-ظاهر زیبا و مشابه چوب

علت جایگزین کابینت های ام دی اف با کابینت های چوبی:

به علت قیمت بالا و هزینه اجرای بالای چوب طبیعی مصنوعاتی از قبیل: ام دی اف جایگزین چوب طبیعی در طراحی داخلی و کابینت سازی شده اند، این مصنوعات دارای دوامی مناسب و مطلوب و قیمتی پایین تر در قیاس با چوب طبیعی هستند.

کابینت های ام دی اف سطح بسیار صاف و بدون هیچ گونه نا همواری دارند، لذا نه تنها ظاهری زیبا به آشپزخانه‌ ها خواهند داد، بلکه موجب می شوند، انجام دادن کار بر روی چنین کابینت های آسان باشد، همچنین این مشخصه در سهولت رنگ آمیزی این کابینت ها بسیار تاثیر گذار است.

این سطح صاف و صیقلی که بر روی تخته های ام دی اف وجود دارد، سبب نصب راحت روکش ها هم خواهد شد.

کابینت های ام دی اف در انواع و اقسام مختلف تولید می شوند، همچنین در رنگ های متنوع، که قابلیت رنگ بندی این کابینت ها فضای زیبایی را در آشپز خانه ها ایجاد می کنند، همچین این ورق های ام دی اف بر روی کابینت های بدنه فلز هم به کار برده می شوند، که باعث افزایش مقاومت بدنه کابینت خواهند شد.

در ایران شرکتهایی در زمینه تولید ورق های ام دی اف مشغول به فعالیت می باشند، که تامین کننده بخشی از بازار داخلی هستند، اگر قصد خرید کابینت های جدید و یا تعویض کابینت های قدیمی خود را با کابینت های ام دی اف دارید، جهت مشاوره و خرید با کارشناسان ما در معدن کو تماس حاصل فرمایید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: