دسته بندی نتایج:   > خرید لوازم ساختمانی

تعریف کابینت چوبی:

به محفظه ای در حمام و سرویس های بهداشتی و در محیط آشپزخانه ها که جهت نگهداری موادی از قبیل: مواد غذایی، لوازم پخت‌ و پز و ظرف های مختلف استفاده می گردد،کابینت می گویند.

تقسیم بندی انواع کابینت ها از لحاظ کاربرد:

کابینت ها از لحاظ نوع کاربرد به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

-کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی

-کابینت مخصوص سرویس بهداشتی، که معمولا مواد اولیه

تولیدکابینت‌ های سرویس بهداشتی از جنس پی وی سی است، به علت این که پی وی سی عایق رطوبتی خوبی است.
طراحی کابینت‌ ها با توجه به تنوع آشپزخانه‌ ها از لحاظ

شکل ظاهری:

آشپزخانه از مکان هایی می باشد،که اکثر امور خانه داری از قبیل: آشپزی، ظرف شستن و غذا خوردن در آن محیط اتفاق می افتد، لذا طراحی های مختلفی از قبیل:

-یو شکل، ال شکل، خطی، شبه‌ جزیره‌ای و جزیره‌ای برای کابینت ها می توان در نظر گرفت.

در هر صورت در موقع طراحی کابینت ها باید دقت شود، که جهت بازشو در کابینت، برخلاف جهت حرکت شخص باشد.
اهمیت استفاده از کابینت در محیط آشپزخانه:

کابینت های آشپزخانه نقش بسیار مهمی در پوشش دهی ظرف های آشپزخانه و لوازم برقی بزرگ دارند، به همین علت بسیاری از بی نظمی ها و در هم ریختگی با انتخاب درست یک کابینت آشپزخانه زیبا و منحصر به فرد از بین خواهد رفت، کابینت ها باعث مواردی نظیر:

-با نصب کابینت از حداقل فضای موجود می توان حداکثر بهره را برد.

-تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون کل خانه برای زیبا شدن دارند.

-جای دقیق ماشین لباس شویی، یخچال، هود و … تعیین می گردد.

-آشپزی به امری لذت بخش تبدیل خواهد شد، و نظم خاصی در محیط آشپزخانه ایجاد می گردد.

کابینت ها از بدو تولید در جنس های متنوعی ارائه شدند، که یکی از مواد اولیه به کار رفته در تولید کابینت، چوب می باشد.

کابینت های چوبی از سال های خیلی قبل برای دکوراسیون آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گرفتند، و به علت زیبایی طبیعی چوب فضایی فوق العاده در آشپز خانه های ایجاد می کنند. 

در کابینت های چوبی بخش های مختلف کابینت از جمله: بدنه و درب ها از چوب ساخته می شوند، این کابینت های چوبی کابینت هایی بسیار لاکچری و خاص و بسیار گران قیمت هستند، و در هر محیطی از این کابینت ها استفاده نمی شود، و بیشتر مخصوص جا های خیلی خاص و خانه های گران قیمت می باشند. چوب به کار رفته در این کابینت ها از جنس های مختلفی از جمله: چوب روسی، گردو، راش ، افرا، بلوط، ونگه، لارکس، آبنوس و... می تواند باشد.

کابینت های چوبی، در دو نوع تمام چوب و روکش چوبی قابل ارائه هستند، که قاعدتا مدل تمام چوب از روکش چوبی قیمت بالاتری خواهد داشت، کابینت های چوبی همیشه در طی سالیان دراز طرفداران خود را داشته اند، و بازار خرید و فروش این نوع از کابینت ها پر رونق بوده است.

کابینت روکش چوبی:

کابینت روکش چوب، در اصل کابینتی با مغزی ام دی اف است، که دارای طرح چوب بوده و روی آن رو کشی از جنس چوب چسبانده و پرس می شود، این قطعه در بخش های مختلف کابینت مانند: درب ها و قسمت های قابل رویت قابل استفاده است.

در گذشته از این روش، یعنی روکش کردن یک مغزی با لایه های بسیار نازک چوب، استفاده می کردند، روکش چوب بر روی نئوپان قرار می گرفت، و در نهایت رنگ پلی استر بر روی روکش می زدند، و محصول نهایی در ساخت وسایلی مانند: کمد دیواری و غیر دیواری و انواع میز ها و میز تلویزیون و … کاربرد داشت.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: