اطلاعاتی درباره خرید رنگ های ساختمانی: 

در ده سال اخیر صنعت رنگ در دنیا با میانگین سالیانه 4/5 درصد در حال رشد مداوم بوده است. میزان تولیدات صنعت رنگ تا سال دو هزار و سیزده میلادی در حدود چهل و یک میلیون تن در کل جهان بوده است. که این تولیدات شامل دو دسته مهم می باشد:

-رنگ های صنعتی(Industrial Coatings)

-رنگ های ساختمانی(Decorative Coatings)

مهم ترین و اصلی ترین تفاوت رنگ هاي صنعتي و ساختماني در كاربرد نهايي آن ها است، موارد مصرف رنگ هاي صنعتي در محيط هاي صنعتي و جهت رنگ آميزي و پوشش دهي محصولات صنعتي است، در حالی که رنگ هاي ساختماني برای انواع محيط هاي مسكوني مورد استفاده قرار می گیرند.

شایان ذکر است، هر كدام از اين محيط ها خصوصيات و نياز هاي خاص خود را دارند.

کاربرد رنگ هاي صنعتي:

-برای رنگ آمیزی و پوشش دهی محصولاتي مانند: كپسول هاي CNG/LPG، انواع وسايل نقليه، بشكه ها و ظرف های نگه داري، داربست ها، برج هاي مخابراتي، به عنوان كفپوش در محيط هاي صنعتي و...

کاربرد رنگ هاي ساختماني:

-براي پوشش دهي و رنگ آمیزی بر روي سطوح ديوارها و سقف خانه ها و انواع کمد های دیواری

رنگ و نقاشی ساختمان یکی از قدیمی ترین مشاغل می باشد، که قبل از کاغذ دیواری رایج بوده و رونق بسیاری داشته است، و تا به امروز هم یکی از متداول ترین پوشش ها برای دیوار ها و سقف خانه ها می باشد.

انواع رنگ های نقاشی در ساختمان:

در واقع رنگ ساختمان پوششی مناسب برای گچ است، که سبب زیبایی دیوار های خانه ها و یا محیط های اداری و تجاری و.. می شود، که در چهار مدل مختلف قابل ارائه است:

-رنگ روغنی

-رنگ پلاستیکی

-رنگ اکریلیک

-رنگ مولتی کالر

رنگ روغنی:

از پرکاربردترین و با کیفیت ترین رنگ های ساختمانی به حساب می آید، و در سه نوع رنگ، روغنی مات، براق و نیمه براق ساخته می شود، که قاعدتا به علت رعایت استاندارد ها و همچنین مقاومت بیشتر در مقابل گرد و دوده و قابل شستشو بودن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اما این رنگ ها دارای مقادیری سرب می باشند، و تا سالیان این مواد مضر باقی خواهد ماند، به همین علت کارخانه هایی به تولید رنگ های بدون سرب روغنی در کشور مشغول به فعالیت شده اند.

یکی از معایب رنگ های روغنی، این است که به خوبی عیوب دیوار ها را پوشش نمی دهند، و باید قبل از شروع رنگ کاری، حتما زیر سازی مناسب برای این محیط ها صورت پذیرد.

رنگ پلاستیکی:

رنگ های پلاستیکی به علت اجرا و خشک شدن سریع آن، بدون بو بودن و قابلیت پوشش بالا از اهمیت خاصی برخوردار هستند، ولی مهمترین تفاوتی که با رنگ های روغنی دارند، در غیر قابل شستشو بودنشان می باشد، که بیشتر برای پوشش سقف ها و کمد های دیواری مناسبند، رنگ های پلاستیکی به دو صورت نیم پلاستیکی و تمام پلاستیکی قابل تولید می باشند.

قیمت رنگ های ساختمانی:

رنگ های ساختمانی روغنی و نیمه روغنی، اکرلیک و هم چنین مولتی کالر در قیاس با رنگ های پلاستیکی به علت ویژگی های بهتر از لحاظ قیمتی گران تر می باشند.

رنگ های ساختمانی به علت تنوع و قیمت های مختلف باید از جای معتبر و قابل اعتماد خریداری شوند، ما در سایت معدن کو فروش انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی را از برترین تولید کنندگان انجام می دهیم، برند های مهم و با کیفیت رنگ های ساختمانی شامل: رنگ سحر، رنگ هاویلوکس، رنگ هادی، رنگ پیکو و رنگ ساختمانی پارس می باشند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: