بیشتر در مورد رنگ استخری:

بعضی از فروشندگان این رنگ مدعی هستند که بهترین رنگ استخری را به شما می فروشند بدون توجه به اینکه از دیتیل فنی سیمان کاری و ساخت استخر اطلاعاتی داشته باشند استخر ها بر طبق چگونگی ساخت، روش عایق کاری متفاوت می باشند، به عنوان نمونه استخر هایی که با سیمان سفید آماده شده اند رنگ اپوکسی پیشنهاد مناسبی نیست یا برای استخر هائی که بتنی هستند عملا رنگ اکریلیک پیشنهاد نمی شود. بنابراین بایستی متناسب با چگونگی عایق کاری و روش ساخت استخر رنگی مناسب استخر انتخاب نمود .

رنگ استخری معمولی:

تشکیل شده از پلیمر های بسیار مقاوم و رزین آب بندی است، که بایستی با متریال زیر کار مناسب باشد. پیگمنت های موجود در رنگ استخری فقط وظیفه رنگ دادن به پلیمر و رزین را دارا می باشند، و در واقع هیچ تفاوتی در کیفیت و روش رنگ آمیزی استخر ایجاد نمیکند، نکته قابل توجه این است که، شرایط آب و هوایی و ابعاد استخر در انتخاب رنگ استخری بسیار مهم می باشد.

رنگ استخری اکریلیک:

در استخرهایی که ارتفاع آن ها زیاد می باشد نبایستی مورد کاربرد قرار گیرند و نیز رنگ اپوکسی در استخر هایی که دارای ارتفاع کم هستند سریعا شکسته و پوسته می گردد.

رنگ استخری پوششی:

در ساختار انواع پلیمرها و رزین های خاص می باشد که با اختلاط با پیگمنت های رنگی عمده آبی رنگ تبدیل به موادی می گردد که به عنوان پوشش نهایی استخرها و سازه های آبی و انواع محل هایی که نیاز به حفظ نمای ظاهری آن می باشد به کار برده می شود.

بر طبق تعداد رنگ های موجود در بازار تجاری و اهمیت خاص که هرکدام از آن ها با توجه به کاربرد و نحوه استفاده آن دارد می توان به چندین گروه مختلف طبقه بندی گردد.

رنگ های استخری در انواع متفاوت پلیمری, رنگ اکریلیک, رنگ پایه حلال, رنگ اپوکسی, رنگ پایه آب, رنگ پایه پلی اورتان و رنگ ضد جلبک ساخته می شود. هرکدام از این مواد بر طبق نیاز مصرف کننده در مجموعه هیدرولیکی ویژه ای مورد کاربرد قرار می گیرد.قیمت رنگ استخری در کیفیت رنگ بسیار پر اهمیت است، قیمت رنگ به طور مستقیم با مقدار رزین مورد استفاده در آن رنگ و نوع پیگمنت کاربردی آن بستگی دارد رنگ استخری پایه اکریلیک یکی از اقتصادی ترین رنگ های فوق العاده خوب برای استخر است، قیمت رنگ پایه اکریلیک به نسبت سایر رنگها کم تر است. رنگ استخری پایه حلال از پرکاربردترین رنگ ها است

موارد مهم در اجرای رنگ آمیزی استخر:

کاربرد رنگ استخری به عنوان پوشش دکوراتیو استخر امری مهم و اقتصادی ترین روش آب بندی استخر است.

روش استفاده از رنگ های استخری بسیار راحت و پر سرعت می باشد، اگر این کار با دقت مناسب صورت گیرد آب بندی استخر به شکل کامل انجام می شود.

در صورتی که استخر قبلا رنگ شده باشد، پیش از اجرای رنگ جدید بایستی تمام بخش های رنگ های قبلی و نواحی آسیب دیده جدا شوند و با چسب آب بندی ترمیم گردد.

اگر در استخر، جلبك و رسوبات ناشی از راکد بودن آب استخر موجود باشد ابتدا باید بوسیله اسید های مخصوص نسبت به شستشوی كامل استخر اقدامات لازم صورت گیرد.

بهترین و مناسب ترین روش اجرای رنگ استخر کاربرد قلم مو بوده است.

علت پوسته شدن استخر این است که، با توجه به وجود رطوبت در بافت سیمانی و نشتی آب استخر، آب در بافت زیرین رنگ وارد می شود در آخر به شکل بخار از بافت سیمانی خارج می شود كه همراه با فشار بالا منجر به بلند شدن و پوسته شدن رنگ استخری خواهد گردید. و نیز غبار موجود روی زیرکار نیز یکی از عوامل جداسازی و طبله شدن رنگ استخری است.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: