تعریف و اطلاعاتی درباره درب آکاردئونی:

به طور معمول افراد به زیبایی و امنیت محل زندگی و کار خود بسیار اهمیت می دهند، و در فکر تامین امنیت از روش های مختلف می باشند، یکی از اصلی ترین مسائل که در امنیت محل زندگی و یا محل کار نقش مهمی دارد، درب ها می باشند، در انتخاب درب مناسب، باید دقت کافی داشت، تا امنیت به طور کامل ایجاد شود.

برخی از درب ها ضعیف ساخته شده اند، و مقاومت بالایی ندارند، به همین علت بهتر است، که از درب های آکاردئونی برای امنیت منازل و اماکن مختلف استفاده شود.

درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی به حفاظي با مشبک هايي که غالبا به شکل لوزي و از جنس آهن باشند، گفته می شود، که بیشتر به عنوان يک حافظ امنيتي و جدا کننده برای محیط های گوناگون استفاده مي شود. درب های آکاردئونی بیشتر نقش يک درب ضد سرقت را دارند، و هم چنين جهت جلوگيري از پرت شدن فضا و ايجاد مزاحمت در محیط هایی نظیر: درب های ورودی پاساژ های تجاری، درب های آپارتمان، پنجره هاي سرتاسري مثل: پنجره هاي استاديوم ها، درب تراس و .... مورد استفاده قرار می گیرند.

به کار گرفتن این درب های ریلی سبب می شود، که رفت و آمد آسان تر انجام گردد، و همچنین موجب افزایش امنیت محیط های مختلف می شوند. درب های آکاردئونی برای مکان های گوناگونی از قبیل: ساختمان های مسکونی و تجاری و... مورد استفاده قرار می گیرند، و امروزه از درب های لولایی بیشتر کاربرد دارند. غالب افراد برای راحتی رفت و آمد، زیبایی محیط و هم چنین حفاظت از محیط، از این درب ها بهره می گیرند.

مزیت ها و خصوصیات درب های آکاردئونی:

-ساخت و تولید درب های آکاردئونی با کمترین خطای ممکن امکان پذیر است.

-حرکت درب های آکاردئونی بسیار روان و آسان صورت می پذیرد.

-درب های آکاردئونی ضریب امنیتی بالایی دارند.

-پرچ های درب های آکاردئونی دارای استحکام بسیار بالایی است.

-درب های آکاردئونی در قیاس با درب های دست ساز صدای کمتری در موقع باز و بسته شدن دارند.

-از قیمت نسبتا مناسبی برخوردار هستند.

-درب هاي آكاردئوني با رنگ های الکترواستاتیک کوره اي رنگ آميزي می شوند، که این نوع رنگ ها بهترين رنگ از لحاظ کیفیت و پوشانندگی و ماندگاری زیاد می باشند.

-درب های آکاردئونی در رنگ هاي مورد درخواست مشتری قابل تولید هستند، ولی پر فروش ترين رنگ ها شامل: رنگ مشکی، رنگ مشكي مسي، رنگ قهوه اي، رنگ سفيد و شيري می باشد.

شایان ذکر است، درب های آکاردئونی در طرح هاي گوناگوني ساخته می شوند، از قبیل: دو گل لوزي، سه گل، پروانه اي، چهار گل، کلاسيک و...، ولی بهترين و مناسب ترين نوع طرح، درب های آکاردئونی سه گل هستند.

قیمت درب های آکاردئونی:

این درب ها با توجه به ابعادی که ساخته می شوند، و میزان پروفیل مصرفی در قیمت های مختلفی قابل ارائه هستند، اما به طور کلی، جهت برآورد و محاسبه قيمت درب آكاردئوني باید طول درب را در عرض آن ضرب کنيد، و حاصل را در قيمت هر متر مربع ضرب نمایید.

به طور خلاصه طبق فرمول زیر محاسبه می گردد:

طول درب * عرض درب* قيمت هر متر مربع = قيمت تمام شده يک درب آکاردئونی کامل متناسب با ابعاد منزل مورد نظر

نصب درب های آکاردئونی:

برای نصب درب های آکاردئونی، به علت سادگي نصب، نيازي به متخصصین خيلي حرفه اي نیست، جهت نصب، ابتدا چهار چوب مورد نظر را ابعاد زده و سپس، از قسمت هاي مشخص شده در، عمل جوشکاری انجام می شود.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: