اطلاعاتی درباره پنجره فلزی:

پنجره های فلزی از اجزای مورد مصرفی برای ساختمان های مختلف اعم از: اداری، مسکونی و تجاری هستند، که پس از ساخت سازه و اسکلت بنا در قسمت های مورد نیاز در ساختمان تعبیه می شوند. انواع مختلف پنجره در بازار لوازم ساختمانی وجود دارند، که جنس فلزی آن ها به علت مقاومت بالایی که دارند، متقاضیان بیشتری خواهند داشت، هنوز هم در بیشتر ساختمان ها، از پنجره های فلزی با وجود پنجره های پروفیلی استفاده می گردد.

پنجره ها به علت مصرف بالایی که دارند، تولید کنندگان زیادی را به فکر ساخت و تولید انداخته اند، تا نیاز متقاضیان را در این عرصه بر طرف کنند. تنوع بیشماری در بین درب و پنجره های ساختمانی وجود دارد، که جهت خرید باید یک سری اطلاعات کلی در مورد آن ها داشته باشید. البته معمولا وقتی که نقشه ساختمان اجرا می گردد، و سازه ساخته می شود، طرح کلی و ابتدایی چارچوب درب و پنجره مشخص می گردد.

مواد اولیه برای ساخت پنجره های فلزی می تواند از مواد مختلفی مانند: آلومینیوم، آهن و … باشد. شایان ذکر است، که نوع آلومینیومی و آهنی پنجره بیشتر مورد تقاضا و تولید می باشد.

سلایق افراد در انتخاب نوع پنجره هم از لحاظ طرح و هم جنس بسیار متفاوت است، بعضی از افراد طرح های انحنا دارد را می پسندند، و در مقابل بعضی ها هم طرفدار پنجره های بزرگ در ساختمان ها هستند.

در خصوص پنجره های فلزی هم سلیقه افراد خیلی مهم است، به همین دلیل موقع سفارش انواع درب و پنجره باید از بین طرح های متنوع نوعی را که دوست دارید، انتخاب کنید.

مزیت های استفاده از پنجره های فلزی:

-قابلیت انعطاف پذیری فلزات موجب می شود، تا این نوع پنجره ها در انواع طرح های انحنا دار قابل ارائه باشند.

-پنجره ها جز لوازمی از ساختمان هستند، که استهلاک زیادی دارند، لذا باید دوام و استحکام بالایی داشته باشند، غالبا پنجره ها در ساختمان ها در مجاورت تغییرات آب و هوا و گرما و سرما و رطوبت زیادی هستند، بنابراین پنجره های فلزی به دلیل داشتن مقاومت بالا گزینه خوبی می باشند، فلزات مصرفی در این پنجره ها با رنگ های گوناگون و مقاوم پوشیده می شوند، و این پوشش رنگی در برابر شرایط آب و هوایی از فلزات به کار رفته محافظت می کند.

-نکته مهم این است، که در کنار فلزات می توانیم از سایر محصولات نظیر: شیشه و سکوریت به جهت زیبایی و بالا بردن نور دهی استفاده کنیم،که به روش های مختلف در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

در اغلب موارد در کنار پنجره های فلزی جهت ایجاد عایق های حرارتی از موادی دیگری نظیر: پشم شیشه استفاده می گردد.

هزینه و محاسبه قیمت پنجره های فلزی:

هزینه ای که برای خرید انواع پنجره های فلزی صرف می گردد، به موارد زیادی بستگی دارد.

اولین و مهم ترین عامل تاثیر گذار بر هزینه خرید این لوازم، تعداد و متراژ کار می باشد .در واقع مقدار فلز مصرفی و طرحی که انتخاب می شود، به طور مستقیم بر هزینه ساخت و خرید پنجره تاثیر می گذارد، و هر چه متراژ زیاد تر باشد، هزینه خرید بالاتر خواهد رفت، طرح و مدل پنجره بسته به سلیقه مشتری است، و اگر با ظرافت بیشتری کار شود، هزینه بیشتر می شود، لذا دستمزد ساخت هم بیشتر خواهد شد. شایان ذکر است، که کلیه پنجره های فلزی در کارگاه تولید کننده، ساخته می شوند، و برای مصرف و نصب به محل پروژه حمل می گردند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: