انواع کرکره:

کرکر ه ها در دو نوع دستی و برقی قابل تولید هستند.

کرکره دستی:

نوعی از کرکره ها، پوششی برای پنجره ها می باشند، و از تعدادی تخته باریک از جنس وینیل، چوب و فلز که به صورت افقی یا عمودی در کنار همدیگر قرار دارند، و به وسیله اتصالاتی به یکدیگر متصل می شوند، تشکیل شده اند، هم چنین کرکره ها دارای طنابی جهت جمع کردن تخته ‌ها هستند.

مزیت کرکره ها در قیاس با انواع پرده‌ های پارچه ‌ای:

-قابلیت تنظیم نور ورودی و خروجی

-نظافت راحت تر

-فضای کمتری را در قیاس با پرده ‌های پارچه ‌ای اشغال می‌کند.

-حمل و نقل و جا سازی آسان تر

به همین علت کرکره ها به‌ طور گسترده در سازمان ‌ها، ادارات و دفاتر و مراکز تجاری و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند.

هم چنین نوعی از کرکره های دستی به عنوان حفاظ برای درب ورودی مغازه ها به کار برده می شوند.

کرکره برقی:

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری های نوین انواع کرکره های برقی و هوشمند برای پوشش پنجره ها و درب ها طراحی و تولید شده اند.

کرکره برقی در اصل شکل مدرن کرکره دستی می باشد،که در سر در بسیاری از مغازه ها مورد استفاده قرار میگیرد، با به کار بردن کرکره برقی در یک محیط، آن مکان در برابر سرقت کاملا ایمن می شود.

امروزه استفاده از کرکره های برقی بسیار مرسوم شده است، هم چنین علاوه بر سر در مغازه ها، در درب پارکینگ ها، مراکز تجاری، گاراژ ها، آشپزخانه ها، زندان ها، انبار ها، مدارس و … از این کرکره های برقی استفاده می شود.

کرکره های برقی از نوار های فولادی سنگینی تشکیل شده اند، این نوارها به هم متصل می باشند، تیغه ها توسط فنر های مارپیچی شکل به هم محکم می‌شوند.

کرکره های برقی در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند، همچنین در مکان هایی که شرایط آب و هوایی به شدت متغیر است، استفاده از کرکره های برقی برای حفاظت در برابر باد و باران گزینه مناسبی است.

کرکره برقی از قسمت های مختلفی از قبیل:

-تیغه کرکره برقی، محفظه کرکره برقی، رول کرکره برقی، ریل کرکره برقی، ریموت کرکره برقی، کنترل پنل کرکره برقی تشکیل شده است.

زمان باز و بسته شدن کرکره های برقی بسیار بالاتر از سایر لوازم امنیتی است. هم چنین کرکره های برقی فضای مناسبی برای چاپ تبلیغات می باشند، که در زمان بسته بودن این کرکره ها قابل رویت است.

غالبا از کرکره برقی جهت درب ورودی اصلی پارکینگ و یا جهت جلوگیری از ورود افراد متفرقه به پارکینگ پس از درب اصلی به عنوان درب دوم استفاده می شود.

برای انتخاب کرکره برقی درب پارکینگ ها باید مواردی را مد نظر قرار دهیم:

-بررسی ابعاد کرکره برقی و انتخاب تیغه مناسب از نظر ساختار فنی.

-کم صدا بودن تیغه کرکره.

-بررسی تعداد خودرویی که از کرکره برقی عبور می کنند، و انتخاب موتور ی مناسب.

-سنسور فتوسل و تجهیزات ایمنی مصرفی دیگر.

شایان ذکر است، پر کاربرد ترین تیغه برای کرکره برقی پارکینگ،کرکره برقی آلومینیومی می باشد، که برای درب های کرکره ای پارکینگ اماکن مسکونی در ابعاد کوچک و متوسط تیغه سبک (فیلر پایین و فیلر متوسط ) و برای درب های کرکره ای پارکینگ در ابعاد بزرگ تیغه ضخیم و سنگین (فیلر بالا) مصرف می شود. 

یکی از موارد مهمی که در انتخاب نوع تیغه کرکره برقی پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است، میزان سر و صدای محیط است.

در سایت معدن کو انواع کرکره های برقی برای کاربری های مختلف قابل فروش میباشد، برای اطلاع از قیمت و مراحل سفارش سایت معدن کو را بازدید بفرمایید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: