پنجره یو پی وی سی

امروزه در و پنجره‌ های دو جداره یو پی وی سی با بهره بردن از پروفیل های یو پی وی سی و شیشه‌ های دو جداره مزیت ‌های بیشماری را برای استفاده‌ کنندگان از آن ها به ارمغان آورده اند، که این امر باعث شده است، درب و پنجره‌ های دو جداره یو پی وی سی از اصلی ‌ترین انتخاب‌ ها در صنعت ساخت و ساز باشند.

یو پی وی سی :

ماده مهم و اولیه تشکیل‌دهنده یو پی وی سی، نفت خام و نمک‌ طعام (کلرید سدیم) است، که با عمل پلیمریزاسیون این دو مواد، پلیمر پی وی سی حاصل می شود. از طرفی دیگر با ترکیب مواد گوناگون به مقدار معین با پی وی سی و طی فرآیند هایی، پروفیل یو پی وی سی تولید می گردد.

مشخصات پروفیل های یو پی وی سی:

-پروفیل های یو پی وی سی از مقاومت بسیار زیادی در برابر پوسیدگی برخوردار هستند.

-در برابر زنگ‌ زدگی و دمای بالا مقاومت خوبی دارند.

-پروفیل های یو پی وی سی بسیار سبک و مستحکم هستند.

-کار کردن با پروفیل های یو پی وی سی بسیار راحت و آسان است.

به علت مزایا و ویژگی های ذکر شده، ساخت پنجره های یو پی وی سی در طرح ‌ها و اشکال هندسی متنوع امکان پذیر است.

قابل ذکر است، که رنگ اصلی پروفیل های یو پی وی سی سفید رنگ می باشند، اما امکان تغییر رنگ، به رنگ درخواستی مشتری وجود دارد.

علت استفاده از پنجره های یو پی وی سی در ساختمان سازی:

تابش دمای سرد از سطوح، باعث سلب آسایش حرارتی می گردد، به عبارتی دیگر هر سطحی دمایی را که دارد، به محیط اطرافش تابش می‌کند، به طور مثال، اگر در مقابل سطح یخی با دمای صفر درجه قرار داشته باشید، دمایی که احساس خواهید کرد، ترکیبی از دمای هوا و دمای یخ، خواهد بود،که باعث می‌شود فرد، دمایی در حدود نصف دمای هوا را احساس کند.

این مورد در خصوص پنجره ‌ها هم اتفاق می افتد، به این علت که پنجره‌ های آهنی با شیشه های تک ‌جداره دمای خارج را به‌ راحتی به درون انتقال می دهند، مثلا در دمای ۵- درجه هوای خارج، دمای سطح شیشه در درون تقریبا به صفر درجه می‌ رسد، بر عکس این مورد در تابستان های گرم هم تکرار می‌شود، که خود باعث اتلاف شدید انرژی خواهد شد، برای این که در ازای هر یک درجه تغییر حرارت داخلی، مصرف انرژی ساختمان در حدود شصت درصد افزایش پیدا می کند. به این معنی که در صورت تغییر پنج درجه ‌ای دمای داخل، تقریبا سی درصد مصرف انرژی بیشتر خواهد شد، لذا برای حل این مساله و صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها استفاده از پنجره‌ های یو پی وی سی با شیشه ‌های دو جداره و فاصله پر شده از گاز آرگون، گزینه مناسبی خواهند بود، در نتیجه دمای سطح شیشه داخلی و پروفیل ها با دمای هوای اتاق و محیط برابری خواهد کرد، و احساس حرارتی بهتری در تابستان و زمستان برای افراد که گاهی در مجاورت پنجره‌ ها نیز قرار دارند، ایجاد می‌شود.

در بازار خرید و فروش لوازم ساختمانی به پنجره های یو پی وی سی پنجره های دو جداره می گویند، و علت این نامگذاری به خاطر استفاده از شیشه های دو جداره است.

مشخصات پنجره های یو پی وی سی:

-دوام و استحکام خوب

-ثبات رنگ و عدم نیاز به رنگ کاری

-عایق بندی در مقابل سرما و گرما

-عایق بندی در مقابل آلودگی‌ های صوتی و گرد و غبار

-امکان ساخت و تولید در کلیه اشکال هندسی

-تنوع بسیار بالا در نحوه باز شو ها

-قابلیت استفاده از یراق آلات الکترونیکی

-غیر قابل سوختن

-متناسب با هر شرایط آب و هوایی

-سازگار با محیط زیست و بدون هیچ سربی

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: