قیمت و شرایط خرید پنجره چوبی:

چوب یکی از اولین موادی می باشد، که انسان ها از آن برای ساختن درب و پنجره استفاده کردند، این ماده با ارزش در طبیعت به خاطر زیبایی و اصالت منحصر به فرد همیشه جایگاه خود را در صنعت تولید درب و پنجره سازی حفظ کرده است، از زمان تولید پنجره های اولیه در گذشته تا به امروز تکنولوژی فرآوری و کاربرد صنعت چوب همیشه در حال رشد بوده، و با کمک صنعتگران و دانش متخصصین به همراه هنر طراحی نوین، تولیدات بی نظیر و شگفت انگیزی را رقم زده است.

مشخصات و خصوصیات پنجره های تمام چوب:

پنجره های تمام چوب، پنجره هایی هستند، که در ساخت قاب پنجره و فریم آن از چوب استفاده می گردد، و دارای مشخصه های زیر می باشند:

-زیبایی خارق العاده

-عمر مفید طولانی

-عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی

-عایق صوتی تا پنجاه دسی بل

-مانعی مناسب در برابر عبور ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا

-عایق در برابر رطوبت

-عدم نیاز به رنگ آمیزی

-امکان شستشو

-ایمن در برابر نور خورشید

-کاربری و نصب راحت

-امکان به کار گیری در اکثر شرایط آب و هوایی

شایان ذکر است، که پنجره های چوبی دارای ضریب انتقال حرارتی پایینی هستند، تا جایی که چوب گرما و سرما را به مقدار ناچیزی منتقل می کند. لذا در ساخت و ساز مدرن امروزی دوباره چوب و مصالح چوبی در قسمت پنجره ها، در حال جایگزین شدن به سایر مصالح ساختمانی است.

جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و اجرایی کردن، مبحث هایی هیجده و نوزده مقررات ملی ساختمان، در سال های اخیر استفاده از پنجره های دو جداره و سه جداره تمام چوبی مورد توجه طراحان و مجریان ساختمانی قرار گرفته است.

همان طور که مستحضر هستید، در شهر هایی نظیر: اصفهان و یزد نوعی از پنجره های سنتی چوبی را مشاهده میکنیم، که به آرسی معروف می باشند، و بسیار زیبا و جالب هستند. مشخصه اصلی این پنجره های چوبی این است، که در راستای عمودی باز و بسته می شوند، و به شکل لولایی نمی باشند. بر اساس سازگاری که با شرایط آب و هوایی ایران دارند، متاسفانه خیلی پر کاربرد نیستند. و معمولا در بافت های سنتی مورد استفاده قرار می گیرند، و در نمای ساختمان های مسکونی در شهر ها خیلی کاربرد ندارند.

مزایای استفاده از ترمووود در ساخت درب و پنجره های چوبی:

تعریف ترمووود:

ترموود در واقع فرآیند خشک شدن چوب توسط بخار آب و گردش هوا می باشد، که بافت داخلی چوب در این طی این فرایند به دمای در حدود ۱۸۵ تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد می رسد، هم چنین بر حسب نوع چوب، رطوبت آن به کمتر از شش درصد رسیده، و به علت دمای بالایی که به آن وارد شده، زنجیره های سلولزی شکسته خواهند شد، در طی این فرآیند اسید موجود در بافت چوب تبخیر شده، و از هر نوع جانور و حشرات پاک می گردد.

بهره گرفتن از ترمووود به عنوان پروفیل درب و پنجره در نمای بیرونی ساختمان ها علاوه بر زیبایی، با توجه به ساختار داخلی ترمووود به طور کامل در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم می باشد.

ویژگی ها و مشخصه های فنی ترمووود بیانگر این است، که این محصول یکی از بهترین گزینه های ساخت درب و پنجره چوبی به حساب می آید، هم چنین ترکیبی از چوب کوره ای و ترمووود در ساختن انواع درب و پنجره چوبی ممکن است. در مورد پروفیل چوبی پنجره ها، از دو پروفیل چوبی پنجره ترمووود در کناره ها و چوب خام کوره ای در قسمت وسط می توان استفاده کرد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: