اطلاعاتی درباره کفپوش های پی وی سی:

 پلی‌وینیل کلراید یا پی‌ وی ‌سی نوعی پلاستیک بسیار پر مصرف می باشد، که در شرایط حاضر یکی از ارزشمند ترین محصولات صنعت پتروشیمی می باشد، عموما بیشتر از نیمی از پی وی سی تولیدی انسان در ساختمان سازی استفاده می گردد، زیرا پی وی سی ارزان است و به آسانی قابل اجرا می باشد.

کفپوش پی وی سی چیست ؟

جنس این نوع کفپوش از پی وی سی می باشد که با روکش هایی با طرح چوب گرانیت، تایل موکت نما، عروسکی و غیره در بازار وجود دارد، کفپوش PVCدر دو نوع تایلی و رولی در بازار عرضه می شود، ضخامت کفپوش ها اغلب، ۲ یا ۳ میلی متر است و برای انواع ورزشی آن تا ۵ میلیمتر نیز وجود دارد، این کفپوش ها برای نصب احتیاج به کف سازی داشته و با چسب به سطح چسبانده می گردند، نوع ۲ میل آن برای کف اتاق خواب ها مناسب است و همچنین ارزانتر و اقتصادی تر هستند. 

نوع ۳ میل کفپوش های پی وی سی برای حال و پذیرایی و ونیز مکان های پر تردد مناسب می باشد. کفپوش PVC ها قابل شستشو می باشند و به آسانی قابل تمیز کردن هستند. این نوع کفپوش به علت تقاضای زیاد آن ها اکثرا با طرح چوب مشابه پارکت ساخته می شوند و به بازار عرضه می گردند.

به جهت بالا بردن استحکام مکانیکی و دوام کفپوش PVC اغلب لایه ای محافظ در دو نوع ساده و آجدار بر روی آن می گذارند، نوع آجدار این لایه دارای برجستگی های ریز در سطح آن است تا از سرخوردن و جابجایی اجسام بر روی کفپوش ممانعت شود، از دیگر طرح های کفپوش پی وی سی می توان به انواع طرح برجسته، طرح گرانیت، موکت نما، تایل، رول، عروسکی و غیره اشاره کرد.

خصوصیات کفپوش پی‌وی‌سی:

کفپوش پی وی سی دارای خصوصیاتی می باشند که منجر به پر طرفدار شدن آن در حال حاضر در بازار می نماید که عبارتند از::

ضد آب بودن

انعطاف‌پذیری در طراحی

حالت ارتجاعی

دوام و ماندگاری

زیبایی ظاهری

نصب آسان و راحت

قیمت مناسب در مقابل با پارکت و لمینت

عایق صوتی و حرارتی

  • دارای تنوع رنگی مختلف

رفع آسیب دیدگی آسان آن

کفپوش پی وی سی از پرس کردن ۳ یا ۴ لایه متفاوت تهیه می شوند که عبارتند از:

۱- لایه پوششی یا رویه کفپوش پی وی سی: این لایه در حقیقت لایه بی رنگ و شفاف می باشد که از مقاومت بالایی در مقابل سایش و خراش و به هر مقدار ضخامت بیشتری داشته باشد کفپوش از مقاومت تردد بالایی برخوردار می باشند، به علت نازک بودن این لایه نسبت به لایه اصلی، اغلب ابعاد ضخامت آن از واحد میکرومتر (۱۰ به توان منفی ۶ متر) استفاده می شود بطور مثال ۷۰ میکرومتر، ۱۰۰ میکرون متر و … ، در برخی از کفپوش ها از دو لایه پوششی استفاده می گردد.

۲- لایه دکور کفپوش پی وی سی: این لایه به روکش پی وی سی شناخته می شود، که با طرح های چوب و رنگ های متفاوت مورد کاربرد قرار می گیرد.

۳- لایه اصلی یا هسته کفپوش پی وی سی: این لایه در برابر وزن و فشار ناشی از رفت و آمد مقاومت می کند. جنس آن از پی وی سی نرم و منعطف است و بیشتر ضخامت کفپوش را تشکیل می دهد این لایه نقش بسیاری در تحمل کشش و نیروی فشاری خواهد داشت.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: