تجهیزات بهداشتی ساختمان

کلیه لوازم جانبی که بعد از تکمیل ساختمان جهت سلامتی، راحتی و بهداشت فردی انسان ها در محیط داخلی ساختمان ها از آن ها استفاده می شود، تجهیزات بهداشتی نام دارند.

در ساختمان ها فضا هايي وجود دارند، كه بر طبق نوع كاربرد شان مدام در معرض آب و شستشو قرار دارند، تجهيزاتي و وسایلی که در این محیط ها نصب می شوند، بايد به لوله هاي فاضلاب وصل گردند. لذا در این فضا ها جای کف شور برای تخليه آب باید مشخص شود، همچنین برای نصب و چیدمان تجهیزات بهداشتی از قبیل: رو شویی، توالت، وان، دوش، جکوزی در سرویس های بهداشتی باید نکات عایق کاری کاملا رعایت شود، و در کف با ایجاد کف شور های مناسب تمهیداتی صورت پذیرد، تا هم برای محیط داخلی ساختمان مشکلی پیش نیاید، و هم بهداشت این وسایل و افراد حفظ گردد.

انواع تجهیزات بهداشتی در مدل های مختلف تولید می گردند، مانند: 

توالت ها که در دو نوع ایرانی و فرنگی ساخته می شوند، توالت هاي ايراني در ايران بر طبق استاندارد های کشور ساخته مي شوند، و غالبا در چند سایز قابل ارائه هستند.

تمامی تجهیزات بهداشتی در ابعاد و سایز های مختلف و همچنین با کیفیت های متنوع در طرح و رنگ بندی های گوناکون در کارخانجات مختلف تولید و برای فروش و مصرف وارد بازار لوازم ساختمانی می گردند، برخی از این محصولات لاکچری می باشند، که مواد اولیه و طراحی های خاص در ساخت آن به کار رفته است، که برای ساختمان های مجلل و هتل ها و اماکن تجاری مخصوص مناسب هستند.

در ساختمان سازی های مدرن امروزی طراحی سرویس های بهداشتی بر اساس فضای محیط صورت می گیرد، به عنوان مثال: 

اگر حمام و سرویس بهداشتی به صورت مشترک و برای بیشتر از یک نفر مورد استفاده باشد، قرار دادن توالت فرنگی، دوش، وان و روشویی در یک محیط مناسب نیست، و بهتر است، در صورت امکان یک فضا برای دوش و وان جدا، و یک فضای محصور و جداگانه برای سرویس فرنگی در نظر گرفته شود.

جهت پوشش کف و دیوار حمام و سرویس های بهداشتی محصولات فراوانی وجود دارد، از جمله: انواع کاشی های سرامیکی، تایل های شیشه ای و سنگ، همچنین برای دیوار ها باید عایق رطوبتی تا ارتفاع صد و هشتاد و پنج سانتی متر از کف تمام شده، اجرا شود.

تجهیزات بهداشتی ساختمان از اجناس مصرفی می باشند، که نقش زیادی در زیبایی و کارایی سرویس های بهداشتی در ساختمان ها دارند، و با توجه به مصرف بودن تجهیزات بهداشتی ساختمان، کیفیت این محصولات بسیار مهم است، و باید در تولید و ساخت این محصولات از مواد اولیه با کیفیت و همچنین در فرآیند تولید کلیه استاندارد ها و قوانین مربوطه رعایت شود.

در سال های اخیر کارخانه های تولید تجهیزات بهداشتی در کشورمان ایران مشغول به فعالیت شده اند، که نه تنها از نظر کیفیت و تنوع از مدل های مشابه خارجی پایین تر نیستند، بلکه در بسیاری از موارد از قیمت مناسب تر و کیفیت بهتر و همچنین خدمات پس از فروش عالی تر برخوردار هستند، لذا ما در سایت معدن کو به صورت تخصصی ارائه دهنده تجهیزات بهداشتی ساختمانی تولید ایران در تنوع بی نظیر می باشیم، شایان ذکر است، با خرید این محصولات داخلی و حمایت از تولید کنندگان داخلی می توانیم، باعث بهبود و پیشرفت هر چه بیشتر صنعت تجهیزات بهداشتی و مصالح ساختمانی در کشور شویم.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: