تاریخچه حمام:

سابقه حمام، در تاریخ ایران به حدود سه هزار سال قبل بر می گردد، حمام محیطی برای شستشوی اساسی تن و سر و صورت است. بنای حمام های قدیمی از چهار بخش اصلی تشکیل می شده است، که به ترتیب عبارت اند از: راهرو یا پله ورودی، محوطه سر بنیه، میان در، فضای گرم خانه.

حمام های عمومی همگانی در ایران قدیم و خاندان عثمانی ترکیه، و بعضی از کشور های شمال آفریقا که در قلمرو خاندان عثمانی بوده‌اند، دیده می‌شد. و امروزه نمادی از فرهنگ خاور زمین آن زمان به شمار می آید. هر چند تعدادی از آن‌ ها خراب یا بسته شده اند، اما ساختمان و معماری زیبای بعضی از آن ‌ها در یاد ها و نگاره‌ هایشان در عکس های گردشگران اروپایی سده‌ های قدیمی باقی مانده است، تا مدرکی دلیل بر نماد شهرنشینی و فرهنگ در خاورمیانه باشد.

با گذر زمان و پیشرفت جوامع حمام های خصوصی و مختص هر ساختمان طراحی و ساخته شدند.

با بهره گیری از صنعت مدرن سازی در فضای ساختمان ها، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس های بهداشتی به طور گسترده افزایش پیدا کرد، تا جایی که نحوه طراحی دکوراسیون داخلی حمام و سرویس های بهداشتی نشان دهنده میزان اهمیت به آسایش و بهداشت افراد می باشد، اگر چه حمام محلی خصوصی است، و کمتر پیش می آید، که فردی خارج از اعضای خانواده از آن استفاده کند، ولی طراحی ایده آل جهت دکوراسیون داخلی حمام در همه منازل امری بسیار مهم است، و باید به آن اهمیت داده شود.

فضای حمام و ابعادش بر طبق متراژ ساختمان توسط مهندسین طراحی می شود، پوشش کف و دیوار حمام با استفاده از کفپوش ها و دیوار پوش های مختلف در بازار صورت می گیرد، از جمله انواع مختلف کاشی و سرامیک و...

جهت شیرآلات و وان و دوش و روشویی و کابینت های داخل حمام، محصولات مختلفی در جنس ها و مدل های گوناگون با کیفیت و قیمت های مختلف در بازار لوازم ساختمانی موجود می باشد، که بر حسب میزان بودجه و کاربرد میتوان نسبت به خرید این وسایل اقدام نمود.

اطلاعاتی درباره وان حمام:

وان از وسایلی می باشد، که تهیه آن کاملا شخصی است، و از وسایل ضروری حمام به شمار نمی آید. ولی قرار دادن وان در حمام، فضا را مدرن و شیک و تکمیل خواهد کرد. معمولا افراد، از قرار دادن وان در حمام استقبال می کنند، و از آن جهت استراحت و ریلکس کردن و یا در موقع دوش گرفتن بهره می برند. وان حمام در انواع گوناگونی وجود دارد، که کاربرد های متفاوتی دارند.

انواع وان حمام:

-وان پایه دار، وان ستون دار، وان نوزاد، جکوزی، وان مستقل، وان پلتفرمی، وان مثلثی

دوش حمام:

دوش حمام نقش زیادی در تزیین دکوراسیون حمام دارد، در انتخاب مدل دوش حمام علاوه بر زیبایی به کارایی و بازدهی هم باید توجه شود. زیرا، با انتخاب مدل های استاندارد دوش در حدود هشتاد درصد در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

دوش های مختلفی در بازار موجود هستند، از قبیل: دوش توکار، دوش باران زا، دوش های نورافزا، دوش ماساژور، هم چنین دوش ها به صورت ثابت و متحرک در رنگ های نقره ایی و کروم و طلایی قابل تولید می باشند.

در فروشگاه اینترنتی معدن کو، انواع مختلف تجهیزات بهداشتی حمام در مدل های معمولی و لوکس قابل ارائه برای مشتریان محترم است، برای خرید هر نوع وسیله حمام با ما در معدن کو همراه شوید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: