اطلاعاتی درباره شیرآلات حمام :

حمام یکی از مرطوب ترین قسمت های منازل مسکونی به حساب می آید، در محیط حمام هر روز به صورت روزانه شستشو و نظافت صورت می گیرد. لذا استفاده مفید از محیط حمام بدون نصب شیرآلات ممکن نمی باشد، شیرآلات حمام از دو زیر مجموعه ی اصلی شامل شیر دوش و سردوش تشکیل شده است. شایان ذکر است، در بعضی از حمام ها علاوه بر دوش، روشویی و توالت فرنگی هم وجود دارد.

برای خرید شیر و سر دوش حمام یا به طور کلی شیرآلات سرویس های بهداشتی باید نکات و مشخصات فنی را مورد توجه قرار داد، از جمله:

-به نوع کاربرد شیر آلات (روکار یا توکار) دقت شود.

-انتخاب رنگ شیرآلات با توجه به مدل و دکوراسیون حمام صورت پذیرد، (رنگ هایی مانند: سفید، طلایی، کروم و مشکی از رنگ متداول می باشند).

-به جنس و میزان مقاومت در مقابل رطوبت مانند: کروم، نیکل، برنج یا مس دقت شود.

-به نوع شیر آلات به طور مثال: نوع اهرمی و جنس مغزی هم باید دقت شود. 

شرکت های تولید کننده شیر آلات در ایران و جهان:

شرکت های بزرگی در کل دنیا در زمینه تولید شیر آلات سرویس های بهداشتی مشغول به فعالیت می باشند، هر کدام از این شرکت ها در مدل ها و کیفیت ها و همچنین قیمت های متفاوت محصولاتی را تولید و به بازار عرضه می کنند، در ایران هم شرکت های تولید کننده شیر آلات سرویس های بهداشتی زیادی فعال هستند، که از قدیم الایام تا به امروز در این عرصه فعالیت دارند، همچنین با توجه به توسعه شهر نشینی و افزایش ساخت و ساز در ایران در بیست سال گذشته نیاز به این محصولات افزایش پیدا کرده، لذا شرکت های تازه هم به جمع این تولیدکنندگان اضافه شدند، که علاوه بر تامین بازار داخلی به بعضی از کشور ها صادرات هم انجام می شود، نمونه های شیر آلات داخلی از لحاظ کیفیت و عمر مفید با نمونه های خارجی در رقابت می باشند، حال در زیر به تعدادی از شرکت های تولید کننده شیرآلات اشاره می کنیم:

شرکت های بزرگ داخلی و خارجی از قبیل: شرکت راسان، شرکت قهرمان، شرکت آویسا، شرکت ملودی، شرکت کسری، شرکت دزلی، شرکت ویسنتین و KWC که محصولات مختلفی از شیر آلات حمام را تولید و به بازار های مختلف ارائه می کنند.

نوع شیر آلات حمام:

سرویس ‌های بهداشتی و حمام‌ ها همواره از مکان ‌هایی هستند، که نوع شیرآلات مصرفی در آن ها از اهمیت خاصی برخوردار می باشند، شیر های آفتابه یا همان شیر آلات توالت در انواع گوناگون تولید می شوند،که اطلاع از ویژگی های هر کدام به خریدار کمک شایانی خواهد کرد.

شایان ذکر است، شیر های آفتابه در رده شیر های دیواری قرار می‌گیرند، یعنی به طور مستقیم به دیوار وصل می شوند.

شیر های توالت در دو حالت، کلاسیک و اهرمی تولید می‌گردند، در بعضی از مناطق با توجه به عدم نیاز به آب گرم در سرویس ‌های بهداشتی از شیر تک آب استفاده می‌ گردد. این نوع از شیر های آفتابه در دسته شیر های پیسوار جای دارند.

در شیر های کلاسیک از دو اهرم جداگانه برای هر کدام از ورودی ‌های سرد و گرم استفاده می‌شود، هم چنین تنظیم دما و فشار آب در این مدل شیر ها بسیار مشکل تر از مدل های اهرمی است، و معمولا مصرف آب بالا تری در قیاس با شیر های اهرمی دارند.

در شیر های اهرمی از یک اهرم همزمان جهت تنظیم دما و فشار آب استفاده می گردد، هر چقدر اهرم را به سمت راست بچرخانیم، دمای آب پایین ‌تر و هر چقدر به سمت چپ گردش دهیم، دمای آب بالاتر خواهد رفت، و فشار آب هم با بالا بردن اهرم بیشتر خواهد شد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: