شیرآلات ظرفشویی:

آشپزخانه در خانه ها از فعال ترین و پر رفت و آمد ترین قسمت به حساب می آید، لذا باید در زیبایی و امنیت هر چه بیشتر آن تدابیری را در نظر گرفت.

شیرآلات مصرفی در آشپزخانه ها در انواع و اقسام مختلف تولید می شوند که با توجه به نوع مصرف و هم چنین مدل سینک ظرفشویی آشپزخانه از مدل خاصی استفاده می شود.

در حال حاضر بیشتر از چهارده مدل شير آب براي آشپزخانه در بازار لوازم ساختمان موجود می باشد، لذا در خصوص برخی از این شیرآلات توضیحاتی را بیان می کنیم.

شير شلنگي:

در اين مدل شير آب، قسمت آبريز که به يک شلنگ وصل است به سمت سينک بيرون کشیده می شود و می توان کارهای متفاوتی با آن انجام داد، این نوع از شیرها برای شستن سینک يا سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند.

شير آب با دسته ‌هاي جدا:

شير آب‌ هاي دسته جدا، دو دسته‌ي جدا از هم جهت تنظيم گرمي و سردي آب دارند که به شير آب وصل نمی باشند. اين نوع شیر با شير آب دو دسته‌ي معمولي تفاوت زیادی ندارد، به غیر از اين‌ که دسته ‌ها از علمک جدا هستند.

شير آب دو دسته با يک سوراخ براي نصب:

این نوع از شیرهای ظرفشویی داراي دو دسته‌ي متصل به علمک هستند که برای نصب آن حتما باید یک سوراخ بر روي سينک ایجاد گردد، فرق اصلي اين نوع شير در قیاس با شير آب دسته‌ جدا در اين است که به جاي داشتن دسته‌ هاي جدا از علمک، دسته‌ هاي کنترل جريان و حرارت آب به علمک شير متصل هستند. 

شير آب ديواري براي آشپرخانه:

شير آب‌ هاي ديواري ظاهري سنتي به فضای آشپزخانه می بخشند و بر روي ديوار بالاي سينک آشپزخانه نصب مي‌گردند. يکی از مزيت های شير آب ديواري اين است که نظافت صفحه روي کابينت خيلي راحت تر است.

شير آب اهرمي:

شير آب‌ هاي اهرمي از اولین شير آب‌ هاي موجود در بازار هستند که در حدود هشتاد درصد فروش شير آب در بازار به شير آب های اهرمي اختصاص دارد. در این مدل شیر جهت کنترل جريان و حرارت آب يک دسته روي شير آب تعبيه می کنند، آبريز اکثر شير آب‌ هاي اهرمي دارای ارتفاع کمی است؛ البته به غیر از شير آب‌ هايي که علمک بلندی دارند.

شير آب دو دسته:

در این نوع از شیرهای ظرف شویی، جريان آب و حرارت با استفاده از دسته‌ هاي جداگانه‌ ي آب سرد و گرم تنظيم مي‌گردد، شير آب دو دسته ظاهر زیبایی دارد که نمایانگر طرح آشپزخانه ‌هاي سنتي می باشد، اين دو دسته به شير آب که بر روي سينک نصب شده ‌است، متصل می باشند.

شير آب سرد:

برای طراحي ‌هاي مدرن و نوین در آشپزخانه ها، شير آب سرد را در تمام بخش های کاربردي نصب مي‌کنند. به طور مثال: آشپزخانه‌ هايي که سينک مختص آماده کردن غذا را دارند، شير آب سرد را در اين سينک نصب می کنند. برای نصب کردن شير آب سرد تنها به يک سوراخ روي صفحه کابينت نياز است.

شیر آب داغ:

اين مدل از شيرهای آب با آب‌ کاري ‌هاي مختلفی عرضه مي‌ گردند، تا با هر مدل سبک و سليقه ‌اي جور باشند. هم ‌چنين بعضی از انواع شير آب‌ ها فيلتري دارند که در زير صفحه کابينت نصب مي گردد و آب را جهت مصارف خوراکي تصفيه مي‌کند. برای نصب شير آب داغ باید یک سوراخ روی کابینت تعبیه گردد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: