اطلاعاتی درباره دکوراسیون منازل:

برطبق معنی موجود در دانشنامه ویکی پدیا،دکوراسیون به معنی، هماهنگ سازی طراحی شده برای زیبا تر شدن رنگ ‌ها، اثاثیه و دیگر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به شکل هنرمندانه، می باشد. دکوراسیون داخلی مانند هنرهای دیگر، دارای روش هایی بر اساس سلیقه ‌ها و نیاز های هر دوره، می باشد که قابل تغییر نیز می باشد. از طرفی، معماری داخلی در حقیقت، خلق فضا هاست، فضایی که در عین زیبایی و اثر گذار بودن کارایی مورد نیاز را نیز داشته باشد. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو هنر معماری و طراحی داخلی می باشد، این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن در ارتباط است، و از طرف دیگر مانند طراحی داخلی بر فضا های داخلی تاثیر گذار می باشد.

از انواع دکوراسیون می توان به کلاسیک و مدرن و... اشاره نمود، که هر کدام دارای قوانین و اصولی هستند که برای تک تک فضاهای داخلی منزل از جمله، اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و ...باید در نظر گرفته شود.

مقایسه بین دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی در چیست؟

دکوراسیون داخلی معمولا با طراحی داخلی اشتباه می شود، و این دو علم به جای هم استفاده می شود، از طرفی دارای شباهات زیادی نیز بین این دو علم وجود دارد.

دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی شغلی می باشد که احتیاج زیادی به دانش و عملیات خاصی ندارد و نخست به زیبا شناسی می پردازد، دکوراتور ها اغلب، خود را درگیر بازسازی و یا برنامه ریزی ساختاری نمی سازند. زمانی که عملیات ساختمانی به پایان می رسد، کار آن ها آغاز می شود و بیشتر بر سطوحی که در معرض دید هستند توجه می کنند.

بنابراین، دوره هایی برای دکوراسیون داخلی هستند که بیشتر مربوط به بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان و مبلمان اداری، طرح اتاق و غیره می پردازد، دکوراتور ها متخصصین تغییر شکل اتاق می باشند، آن ها به مشتری کمک می کنند تا ابتدا سبک و تم مورد نیاز خود را انتخاب کنند. آن ها نیز در انتخاب مبلمان و تزئینات جزئی به مشتری پیشنهاد هایی می دهند کار آن ها نو کردن و یا اصلاح اتاق هایی می باشد که احتیاج به تازه شدن دارند.

دکوراتور ها بیشتر به تنهایی کار می کنند و ارتباطی با معماران و پیمانکاران ساختمانی برقرار نمی کنند، زیرا کار آن ها هنگامی آغاز می شود که فعالیت معماران و پیمانکاران تمام شده باشد، از این رو ارتباطی بین آن ها نیست، آن ها بیشتر با سازندگان مبلمان، خیاطان، پرده دوز ها، مجسمه سازان و متخصصان صنایع دیگر ارتباط مستقیم دارند.

طراحی داخلی:

طراحی داخلی شغلی می باشد که به دانش و فعالیت های عملی نیازمند است، فعالیت آن ها بیشتر به فضا اتاق، طراحی و نوسازی فضای داخلی مربوط می شود، آن ها نه تنها ظاهر اتاق را تغییر می دهند، بلکه تغییراتی در کارایی اتاق نیز بوجود می آورند، فعالیت های آنان نقاشی کف ساختمان تا چیدمان لوازم تزئینی در داخل اتاق است.

با توجه به توضیحات صورت گرفته، هنگامی که به تغییرات ساختاری در خانه یا محل کار خود نیازمند باشید (مانند برداشتن و جابجایی یک دیوار، نصب پارتیشن اداری یا افزودن درب یا پنجره) لازم است از طراحان داخلی که این کار ها را با کیفیت بهتری انجام می دهند،کمک بگیرید. ولی اگر نیازمند تغییر در سبک چیدمان خانه خود هستید، یا میخواهید رنگ یا کاغذ دیواری اتاق ها را تغییر دهید، پیشنهاد می شود، از یک دکوراتور داخلی که آن ها می تواند در انتخاب لوازم خانه و ارتباط آنها با هم به شما کمک کنند، استفاده نمایید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: