توضیحاتی درباره دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی، هماهنگ سازی طراحی شده جهت به جلوه درآوردن رنگ‌ ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به شکل هنرمندانه و تخصصی تعریف شده است. دکوراسیون داخلی همانند دیگر هنرها دارای سبک و سیاق و اصولی است که برطبق سلیقه ‌ها و نیازهای هر دوره تغییر می کند. معماری داخلی در حقیقت، همان خلق فضاست ؛ فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز ایجاد نماید. طراح با ترکیب اصول و فاکتورهای تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را می سازد که معرف هویت، نیاز، درک و سلیقه مشتریان خود است. دکوراسیون داخلی به عنوان حلقه اتصال ما بین دو علم معماری و طراحی داخلی شناخته شده است، در واقع این رشته از یک طرف همانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن مرتبط است و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی با فضاهای داخلی سروکار دارد. علم معماری به مسائلی با مقیاس کلان شهری مربوط می شود ولی رشته معماری داخلی در مقیاس های انسانی و در ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است و در نهایت ارتباط انسان با محیط اطراف خود می باشد. معمار داخلی غیر از برخورداری از علم کافی در زمینه معماری به تحلیل و بررسی حس دریافتی از فضاهای معمارانه نیز مشغول می شود، به طوری که حس تعلق و یکپارچگی را در فضا می سازد و به بیان دیگر به معماری فضا از دیدگاه ساکنان یا کاربران می پردازد.


آیا دکوراسیون داخلی هنری پرطرفدار است؟

در حال حاضر، بخش عمده زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی می گذرد، اگر چه همه ما زمان هایی را برای تفریح و هواخوری و گریز از محیط های بسته به محیط باز می رویم، ولی همین نشاط ناشی از جدایی از محیط بسته خود نشانگر این است که بیشتر وقت خود را در اتاق های منزل خود سپری می کنیم، به همین خاطر دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب، مناسب ترین روش جهت بهبود وضعیت حرفه ای، تحصیلی و زندگی ‌مان است.

تعداد دکوراتورهای داخلی در سطح جامعه بسیار زیادتر از آن است که عامه مردم می دانند؛ هر چند شاید شاغلین این حرفه دارای شهرتی همانند طراحان مد و یا هنرمندان دیگر نداشته باشند ولی با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از این حرفه در آمدزایی بالایی دارند.

 

دکوراسیون داخلی حرفه ایی است که احتیاج خاص به دانش و عملیات بالایی ندارد و در مرحله اول زیباشناسی است. دکوراتورها اغلب زمانی وارد کار می شوند که عملیات ساختمانی تمام شده باشد و حال نوبت به شروع کار آنهاست که در ارتباط با سطوحی که در معرض دید هستند کار خود را آغاز می کنند.

در نتیجه دوره هایی برای دکوراسیون داخلی در حال حاضر وجود دارد، بیشتر مربوط به بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان و مبلمان اداری، طرح اتاق خواب و پذیرایی است و آنها به تغییر شکل دادن سبک و تم مورد نظر و سلیقه مشتری خود می پردازند، دکوراتورها به مشتریان خود ایده هایی جهت اصلاح اتاق ها و ... در جهت سبک و تم انتخابی به آنها می دهند.

دکوراتور ها اغلب به تنهایی کار خود را به پیش می برند و در ارتباط با معماران و پیمانکاران ساختمانی نیستند، ارتباط آنها اغلب با سازندگان مبلمان، خیاطان، پرده دوز ها، مجسمه سازان و متخصصان صنایع دیگر می باشد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها و اتاق نشیمن و پذیرایی در سبک ها و تم های مختلف اعم از کلاسیک و مدرن از جمله فاکتورهایی است که دکوراتور ها برای رسیدن به آن فعالیت می کنند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: