تعریف ابزار و یراق آلات:

مجموعه وسایل فلزی كه با ذوب كردن فلز و شكل دادن با قالب ساخته و آب کاری می شوند، یراق آلات نام دارند. محصولاتی مانند: دستگیره های درب و پنجره، دستگیره های کابینت، انواع شیر آب و شیر گاز، قلاب لباس و مغزی های در و قفل از یراق آلات می باشند.

همچنین به مجموعه وسايلي كه انجام كار ها را براي ما آسان تر مي كنند، ابزار گفته مي شود، و هر كاري ابزار مخصوص به خودش را دارد.

ابزار و يراق آلات از اصلی ترین وسايل ابزار كار می باشند، همچنین در ميان کلیه ابزار ها و يراق ها ابزار آلات دستي از پر مصرف ترین و کاربردی ترین هستند.

ابزار آلات به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

-ابزار آلات برقي، كار را بسيار راحت مي كنند، ولی نیاز به دقت زيادي دارند، مانند: ابزار برش، اره برقي، پوليش زن برقي، پيچ گوشتي برقي، تيز كن، تيغه برش، چكش برقي، چمن زن برقي، دريل، دمنده، رنده برقي، فرز

-ابزار آلات بنزيني و ديزلي، مانند: موتور ژنراتور، ديزل ژنراتور، الكترو پمپ

-ابزار آلات ساختماني، که از پر كاربرد ترين ابزار ها هستند، مانند: آجر بر، اتصالات لوله، تراز، دوربين نقشه برداري، سند بلاست، شيشه بر،کاشي بر، كف ساب، لوازم قالب بندي بتن، انواع ماله

-ابزار آلات دستي، محصولی ساده اما كاربردي می باشند، مانند: پيچ گوشتي، آچار، اره، اسكنه، انبردست، چکش، سوهان، فرچه و قيچي

-ابزار آلات بادی یا پنوماتیکی، كه قدرت زيادي دارند، و به وسیله باد فشرده كه توسط كمپرسور هوا توليد ميشود، کار می کنند. مانند: اره لرزون بادي، زاويه سنج بادي، پيستوله رنگ پاش بادي، آچار ضربه اي بادي، اره بادي، چكش بادي، دريل بادي، فرز بادي، تفنگ بادي، چكش تخريب بادي، دمنده و مكنده بادي، جك بادي و...

-ابزار آلات رنگ آميزي، مانند: قلم مو، غلطك برقي، رنگ پاش برقي، انواع غلطك ها

-ابزارآلات هيدروليكی و ابزارآلات پالايشگاهي، مانند: چكش هيدروليك، وايبرو ريپر هيدروليكي، دريل واگن هيدروليك و ...

بازار یراق آلات و ابزار در ایران:

در سال های اخیر بازار یراق آلات ساختمانی کشور در دست تولیدکنندگان داخلی بوده است، و شرکت های خارجی در این بازار جایگاه بالایی نداشته اند، در ضمن تولیدکنندگان ایرانی فعال در این حوزه علاوه بر تامین بخشی از نیاز بازار های داخلی سالانه میزان قابل توجهی از این یراق آلات را به کشور هایی از جمله: عراق، افغانستان و کشور های حاشیه خلیج فارس صادر می کنند. مسائلی از قبیل: رکود اقتصادی، بي ثباتي بازار، نابسامانی قیمت ها و نوسانات قیمت دلار و قوانین دست و پا گیر از جمله مشكلاتي می باشد، که در این بعد زمانی صنف ابزارآلات را تحت تاثیر قرار داده است.

به طور کلی سیاست های کلان اقتصادی باید جوری برنامه ریزی شود، که خدمات مناسبی برای شکل گیری کسب و کار ها فراهم شود، و قوانین مانع و آزار دهنده نباشند، به عنوان مثال، مسائلی از قبیل: قوانین گمرکی، مالیات و صدور مجوز ها طوری نباشد، که سرمایه گذار را برای ادامه راه ناامید کند.

بازار يراق آلات ساختماني فرصت خوبي براي سرمايه گذاري و حمایت از تولید داخلی و اشتغال زایی محسوب می شود، فرصتي كه اگر هوشمندانه به کار گرفته شود، زمينه ساز سودآوري مناسب و مطلوب براي سرمايه گذاران این صنف می باشد.

در سایت معدن کو کلیه ابزار آلات دستی و برقی و هم چنین یراق آلات مربوط به صنعت ساختمان از تولید کنندگان داخلی برای فروش عرضه می شود، جهت اطلاع از قیمت و اطلاعات تکمیلی تر به فروشگاه اینترنتی معدن کو مراجعه کنید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: