اطلاعاتی درباره ابزار غیر برقی:

ابزار آلات غیر برقی به ابزار هایی گفته می شود،که برای انجام دادن کاری نیاز به نیروی برق ندارند، و به صورت کاملا مکانیکی کار می کنند. و شامل: ابزار های دستی، ساختمانی، ابزار های رنگ کاری، ابزار های بادی، ابزار های هیدرولیکی می باشند.

ابزار دستی، گونه ‌ای از ابزار می باشد، که برای استفاده انسان (دست انسان) طراحی شده است، و ساختار آن به صورتی است، که با کمک این ابزار، انرژی کمتری از انسان صرف خواهد شد.

ابزار های دستی سالیان زیادی است، که توسط انسان درست شده اند، و مورد استفاده قرار می گیرند، ولی اوج شکوفایی آن ها به قرن نوزد هم بر می گردد، از مهم ترین و پر کاربرد ترین ابزار های دستی، می توان به، چکش، انبر دست، پیچ‌ گوشتی و ... اشاره کرد.

شایان ذکر است، کلیه ابزار های غیر برقی برای انجام دادن و کامل کردن بسیاری از کار های ساده مناسب هستند، اعم از اینکه نوع کار یک تعمیرات کوچک باشد، یا یک پروژه ی نو سازی خانه، قاعدتا ابزار دستی یک بخش لازم از پروژه ی شما می باشد، در حقیقت، امکان انجام یک پروژه ی باز سازی خانه بدون استفاده از ابزار دستی صورت پذیر نیست.

پیشنهاد خرید انواع و اقسام ابزار آلات غیر برقی:

یک روش خوب و اقتصادی جهت خرید ابزار آلات، خریداری مجموعه ای از ابزار آلات به جای خرید تک تک آن ها می باشد. ولی نکته قابل تامل این است که، در پیدا کردن و خریداری یک مجموعه از ابزار آلات درست و مناسب برای پروژه ی خاص باید دقت و بررسی های لازم صورت پذیرد، به طور مثال: با یک مجموعه ابزار آلات کار با چوب مناسب، می توان، توان مندی های کار با چوب را گسترش داد، یا هر کار تعمیراتی چوب را راحت تر و سریع تر پیش برد.

ابزار آلات غیر برقی در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشند، از جمله: در کشاورزی، در نجاری، در کار های برقی و الکتریکی، در کار های ساختمانی گوناگون، و با وجود اینکه نوعی ابزار ساده به حساب می آیند، اما کاربرد ها و مصارف بیشماری دارند، لذا ما در اینجا به توضیحات مختصری در خصوص بعضی از این ابزار های غیر برقی می پردازیم:

-فاز متر: ابزاری که در زمینه پروژه های برقی مورد استفاده قرار می گیرد، فاز متر وسیله برای آزمایش وجود یا عدم وجود ولتاژ الکتریکی معمولا جریان متناوب می باشد، و در انواع مدل غیر تماسی، مدل یک سر یا یک تماسه، مدل دو سر یا دو تماسه تولید می شوند.

-اره دستی: اره ابزاری می باشد، که از یک تیغه، سیم یا زنجیر با یک لبه تیز دندانه دار درست می شود، و برای بریدن چیزی از آن استفاده می گردد. اره از ابزار ‌های اولیه ساخت بشر است، و اره‌ های ساخته شده از فلز در حدود سی هزار سال قبل در مصر مورد استفاده قرار می گرفته است. اره در انواع مختلف تولید می شود، و بیشترین کاربرد را در نجاری و صنعت چوب بری دارد.

-ابزار آلات رنگ کاری: که شامل قلم مو و سنباده و ماله می باشند، و برای رنگ آمیزی مکان های مختلف به کار برده می شوند.

ابزار آلات غیر برقی با وجود این که از موتور الکتریکی تشکیل نشده اند، اما باید حتما از مواد اولیه با کیفیت ساخته شوند، و در مراحل تولید شان استاندارد های مربوطه رعایت شود، و چون با نیروی دست انسان توامان کاری را انجام می دهند، باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: