اطلاعاتی درباره ابزار برقی:

ابزار ها وسایلی هستند، که برای تولید چیزی یا انجام کاری از آن ها استفاده می‌ گردد، ولی در طی فرآیند تولید، مصرف نخواهند شد، به عبارتی دیگر یک ابزار می‌تواند، روند یا فرآیندی تعریف شده، جهت رسیدن به یک هدف مشخص باشد. ابزار هایی که برای زمینه ‌های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، به نام‌ های مختلفی شناخته شوند، از جمله: ظرف، افزار و دستگاه.

به طور کلی ابزار ها به دو دسته برقی و غیر برقی تقسیم بندی می شوند، ابزار های برقی با توجه به ساختار و بهره گیری از نیروی موتور الکتریکی سریع تر و با دقت تر کاری را انجام خواهند داد، و همچنین در هنگام کار کردن با آنها نکات ایمنی جهت حفظ سلامت کاربر باید رعایت شود.

تعریف ابزار برقی:

ابزار برقی ، ابزاری است، که به وسیله یک منبع انرژی الکتریکی کار می کند، برخی از ابزار های برقی همان کار ابزار های دستی را انجام می دهند، تنها با این تفاوت که کار کردن با آنها برای انسان بسیار آسان تر می باشد. اکثریت ابزار آلات پر قدرت در جهان ابزار آلات برقی می باشند،که از موتور الکتریکی در ساخت آن استفاده شده است.

در ساخت برخی دیگر از ابزار آلات برقی، از موتور های درون سوز یا احتراق داخلی استفاده می گردد. شایان ذکر است، که موتور های درون سوز به موتور هایی اطلاق می شود، که در آن ها ترکیبی از سوخت و اکسید در محفظه ای کاملا بسته واکنش می دهند، و عمل احتراق صورت می پذیرد، بر اثر احتراق گاز های داغ با دما و فشار بالا دستگاه به حرکت در می آید، و کار مورد نظر انجام می شود.

کاربرد ابزار های برقی:

ابزار های برقی در بسیاری از موارد، مورد استفاده قرار می گیرند، و یکی از کالا های پر مصرف در صنعت و ساختمان سازی می باشند: در زیر به موارد مصرف این مدل ابزار اشاره خواهیم کرد:

-در کلیه صنایع، ساخت و ساز، باغ ها و باغچه ها، کار های خانگی، نظافت، سنگ زنی، پرداخت، حفاری و برش.

تقسیم بندی ابزار آلات برقی:

به طور کلی: ابزار های برقی به دو دسته ثابت و قابل حمل طبقه بندی می شوند.

اصطلاح ماشین ابزار برای ابزار های ثابتی که در صنعت چوب مصرف می شوند، کاربردی ندارد، اما بعضی اوقات از این اصطلاح برای مواردی مانند: پرس مته، صیقل دهنده، دستگاه های سی ان سی استفاده می شود.

ابزار های برقی مورد استفاده در صنعت:

ابزار های صنعتی برقی شامل ابزار هایی می شوند،که در صنعت ساخت و ساز، راه سازی مکانیکی، صنعت خودروسازی در خط تولید و ... به کار برده می شوند، نکته قابل ذکر این است، که این ابزار های صنعتی برقی در مدل های گوناگونی اعم از: تک فاز و سه فاز قابل ارائه هستند.

از ابزار آلات صنعتی برقی می توانیم، به دستگاه هایی از قبیل: انواع دریل ها، بتون کن، چکش های تخریب، دستگاه فرز سنگ، شیارزن، سنگ انگشتی، اره عمود بر، اره گرد بر، اره فارسی بر، پیچ گوشتی برقی،

پولیش و سنباده، رنده و فرز نجاری و نمونه بردار اشاره کنیم، که هر کدام از این محصولات در جاهای خاصی کاربرد دارند.

خرید ابزار های برقی قدرتی یک سرمایه گذاری می باشد. هنگامی که ابزار قدرتی تهیه می کنیم، توقع عمر طولانی و کارایی بالا از آن را داریم، به همین علت برند های مشخصی در کل دنیا در زمینه تولید این ابزار آلات شناخته شده اند، مانند: شرکت ریوبی، ماکیتا، دیوالت و ... که بهتر است، این نوع از ابزار ها از شرکت های نام آشنا خریداری شوند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: