اطلاعاتی در زمینه سنگ شکن ضربه ای:

سنگ شکن ها به گونه ای طراحی شده اند که بتواند سایز قطعه سنگ های بزرگ را به سنگ های کوچکتر تغییر دهد. این فقط یکی از موارد مصرف ماشین های سنگ شکن می باشد، از دیگر مصارف این ماشین آلات بازیافت مواد زائد است. سنگ شکن یک دستگاه چند بعدی است که توانایی تغییر شکل مواد، ساخت قطعات جامد از عناصر تشکیل دهنده مواد خام مختلف، کاهش سایز  و مطالعه ترکیب مواد خام متفاوت را دارا می باشد.


انتخاب تجهیزات سنگ شکن:

انتخاب سنگ شکن یک کار بسیار خاص می باشد که به علت اینکه انواع سنگ شکن های متنوع در بازار موجود است، لذا جهت انتخاب سنگ شکن مناسب به نکات زیر بایستی دقت شود که عبارتند از:

  • نوع مواد خرد شده با سنگ شکن
  • بیشترین اندازه سنگ که سنگ شکن قادر به تحمل و خرد کردن آن است.
  • راه تغذیه برای سنگ شکن
  • گنجایش هر ساعت و ظرفیت روزانه سنگ شکن
  • موارد استفاده سنگ شکن

اگر کسی یک سنگ شکن را انتخاب کند که گنجایش بیشتری نسبت به نیازهایش داشته باشد، این امر مقرون به صرفه نیست که منجر به افزایش اندازه سنگ شکن، نرخ سوخت، هزینه تعمیر و نگهداری بیشتر می گردد.


انواع سنگ شکن:

سه نوع سنگ شکن وجود دارد. انواع سنگ شکن بر طبق روش تغذیه به ترتیب ذیل است که عبارتند از:

  • سنگ شکن فکی
  • سنگ شکن مخروطی
  • سنگ شکن های ضربه ای(چکشی)


سنگ شکن ضربه ای چیست؟

نوع دیگری از سنگ شکن ها است که دارای کارایی قابل توجه می باشد. عملکرد این نوع سنگ شکن به گونه ای است که نخست سنگ ها از دهانه ورودی وارد شده و روی چکش های چرخان قرار می گیرند و کمی خورد شده و به اتاقک خرد کننده می روند و مجددا بر روی چکش ها می روند و این عمل آنقدر تکرار می گردد که سنگ ها به اندازه کافی کوچک شده و از دهانه خروجی بیرون داده می شوند.

سنگ ها در برخورد با هم و در فضای بین چکش ها و صفحات خرد کننده نیز خرد و ریز می گردند.

این نوع از سنگ شکن ها برای سنگ های سخت و ترد و نیمه سخت مناسب هستند و در برابر مواد نرم و مرطوب عملکرد مناسبی نخواهند داشت.

از انواع سنگ شکن های ضربه ای به دو نوع زیر اشاره می کنیم:

  • سنگ شکن ضربه ای کوبیت:

کوبیت های ساخته شده در سایز های 001و 021 و 081 و 042 تن در ساعت دارای ریگلاژ بوده و میزان نوع ساخته شده را می توان توسط این رگلاژ تنظیم کرد. این نوع کوبیت ها تنها سنگ شکن های ضربه  ای می باشند که روتور آنها دارای حفاط است و در نهایت با تعویض به موقع آنها سالیان متمادی میتوان از دستگاه استفاده کرد. چکش های این نوع کوبیت ها در شش لبه عمل می کند و نزدیک به 57 تا 58 درصد چکش ها مصرف می شود.

  • سنگ شکن ضربه ای، اچ اس:

سنگ شکن کوبیت نوع دی اس برای سنگ های سخت، مجهز به سه سری سندان قابل تنظیم به شکل مجزا است که بالاترین امکان کنترل در تولید را خواهد داشت. سندان بالا یکپارچه تهیه شده از فولاد منگنزی و سندان های بالا و پایین تهیه شده از بدنه آهنی که به وسیله کفشک های منگنزی محافظت می شوند. روتور دیسکی سنگین دستگاه گشتاور و انرژی زیادی تولید می کند که باعث چرخش یکنواخت در بازدهی کامل و صرفه جویی در مصرف برق می شود.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: