جهت مشاهده قیمت خرید انواع کامیون و کمپرسی می  توانید به این صفحه از سایت مراجعه نمایید.


اطلاعاتی در مورد کامیون، کمپرسی و کشنده:

کامیون از وسایل نقلیه موتوری باری است که بخش بارگیر آن به شکل پیوسته به کشنده وصل است. از کامیون ها اکثرا برای حمل کالا و مواد سنگین استفاده می‌ گردد. انواع کامیون ‌ها ظرفیت حمل شش تن بار یا بیشتر را دارند. کامیون ها در انواع گوناگونی تولید می شوند، این دسته از خودروهای سنگین معمولا برای رانندگی نیاز به گواهینامه بالای شش تن خواهند داشت.


طبقه بندی کامیون ها:

-کامیونت (خاور): کامیون هایی کوچک و کمی بزرگ تر از وانت که از دو محور و شش چرخ ساخته شده اند و میزان بارگیری آنها در محدوده سه تا هشت تن است.

-تک: کامیون هایی با دو محور و شش چرخ که عموما روی کارت نوزده تن هستند و حدودا ده تا دوازده تن بار گیری دارند.

-جفت: کامیون هایی با سه محور و غالبا ده چرخ، اما هشت چرخ هم دارند. جفت های کمپرسی غالبا ابعاد چهار در شش دارند، اما باری ها ابعاد دو در شش هستند و می توانند دارای محور سوم بالا رونده هم باشند. به طور معمول روی کارت بیست و هشت تن هستند و در حدود پانزده تن ظرفیت حمل بار دارند.

-کشنده/تریلی: که به طور عام به آن هیجده چرخ می گویند. انواع تریلی های هجده چرخ غالبا برای کمپرسی و کفی استفاده می شوند. تریلی ها کامیون های دو قسمتی می باشند، یعنی بخش بارگیرشان (تریلر) با یک مفصل (ریش) به کله وصل می گردد، این رده از کامیون ها برای بارهای حجیم و سنگین تر استفاده می شوند. شایان ذکر است تریلی ها هم در دو نوع تک و جفت وجود دارند. وزن مجازشان با توجه به نوع تریلر و محورهای آن در محدود سی و چهار تا چهل و چهار تن متغیر است.

-کمر شکن: کمر شکن در زمره تریلی قرار می گیرد با این فرق که تریلر آن قوی تر و دارای حالتی خاص می باشد که جهت حمل بار های سنگین تر و ماشین آلات راه سازی کاربرد دارد.

-بوژی کش: بوژی کش ها به صورت جفت یا با تعداد محور های بیشتر هستند. از آن ها جهت جابجایی محموله های خیلی سنگین و ترافیکی مانند ترانس های بسیار بزرگ استفاده می گردد، بوژی ها غالبا به صورت تنهایی حرکت نمی کنند.


کامیون ها بر اساس کاربردشان به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

  • کامیون اتاق‌ دار: کامیونی که حداکثر ارتفاع دیوار مقاوم اتاق بار آن از کف اتاق یک و نیم متر است.
  • کامیون لبه‌ دار: کامیونی که حداکثر ارتفاع دیوار مقاوم اتاق بار آن از کف اتاق هشتاد سانتی متر است.
  • کامیون تیغه‌ دار: کامیونی که بخش بار آن توسط تیغه ‌ای طولی به دو قسمت مساوی تقسیم می گردد.
  • کامیونی کفی: کامیونی که قسمت بار آن دیواره ندارد، و این نوع کامیون در اکثر موارد جهت حمل دستگاه‌ های راه سازی و خودروهای سنگین استفاده می‌ گردد.
  • کامیون یخچال ‌دار: کامیون سقف داری که بخش بار آن مجهز به تجهیزات سردکننده است.
  • کامیون بونکری: کامیونی که بخش بار آن به حالت  مخزن بسته است و جهت حمل انواع جامدات شکل پذیر (فله) نظیر سیمان که در ساخت بتن کاربرد دارد، ساخته می شود.
  • کشنده: وسیله نقلیه ای که یدک یا نیمه یدک را به همراه خود می کشد و به حرکت در می‌آورد. از کامیون های کشنده جهت حمل انواع کانتینر، کفی، کانکس و ... استفاده می گردد.

کمپرسی‌ های مفصلی یا همان کمر کشن ها نیز مفصلی بین کابین و کفه ی پشتی دارند. موارد استفاده  اصلی این نوع دستگاه ها اکثرا در معادن و جهت خاک برداری در سطح گسترده می باشد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: