جهت کسب اطلاعات درباره تانکر و مشاهد قیمت خرید تانکر می توانید به این صفحه از سایت معدنکو مراجعه نمایید.

اطلاعاتی در زمینه تانکر:

تانکرها بر اساس نوع استفاده ای که از آن ها می شود، در انواع و ابعاد گوناگون و ظرفیت های مختلف و هم چنین جنس های مخصوص ساخته و تولید می شوند.

تانکرها از نظر موقعیت قرار گیری و شکل فیزیکی به انواع مختلفی از قبیل: تانکر زمینی، تانکر هوایی، تانکر ماشینی، تانکر چرخ دار، تانکر عمودی، تانکر افقی، تانکر استوانه ای و تانکر مکعبی شکل تقسیم بندی می شوند. لازم به ذکر است که تانکرهای استوانه ای عمودی در قیاس به انواع دیگر تانکرها به علت افزایش فشار آب و اشغال جای کمتر ارحجیت دارند.

تانکرها را می توان از لحاظ کاربرد ذخیره سازی مواد به تانکر آب خانگی، تانکر آب تجاری، تانکر آب فاضلاب، تانکر مایعات شیمیایی و سمی، تانکر سوخت و تانکر قیر رده بندی کرد.

از طرفی دیگر تانکرها از لحاظ جنس ساخت شامل:

  • تانکر فلزی: تانکر آهنی، تانکر فولادی، تانکر استیل
  • تانکر پلاستیکی: تانکر پلی اتیلن و تانکر فایبر گلاس

می باشند.

تانکرها جهت ذخیره و حمل مواد مایع و گاز کاربرد دارند، نظیر: آب، انواع سوخت، قیر، مواد شیمیایی سمی و گاز مایع.

شایان ذکر است جهت نگهداری آب مخصوصا آب شرب باید از تانکر سه جداره ضد جلبک استفاده شود تا مانع از فاسد شدن و تغییر رنگ و بوی آب گردد. تانکرهای عمودی تک جداره برای نگهداری و حمل انواع مواد و مایعات شیمیایی, اسیدی، بازی و مواد غذایی, دارویی و هم چنین استفاده به عنوان تانکر سپتینگ و سپتینگ تانک جهت انواع فاضلاب ها مناسب هستند. هم چنین در مقابل سرما و گرما از ۳۰- تا ۶۰+ درجه سانتی گراد مقاومت خوبی دارند.

از تانکرهای گالوانیزه اکثرا برای نگهداری حجم زیاد آب استفاده می گردد، از مزیت های منبع آب گالوانیزه می توان به نصب سریع، دوام بسیار بالا و امکان ساخت مطابق با نظر مشتری اشاره نمود.

تانکرها به صورت تانکرهای زمینی، هوایی، ماشینی، چرخ دار و یدک کش قابل ارائه هستند.


کامیون های تانکردار:

کامیون های تانکردار خودرو های موتور داری می باشند که برای جابه جایی موادی که به فضای بسته و مخزنی نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرند، از این مواد می‌توان به مایعات، سیمان، گاز ها و گاز های مایع اشاره نمود.

این ماشین ها در سایزهای مختلفی وجود دارند، اما بزرگ‌ ترین آن ‌ها به همراه مخزن تقریبا به اندازه ی قطار باربری است. برای ساخت مخزن این خودرو ها غالبا مطابق با موادی که قرار است در آن‌ ها ذخیره گردد، از مواد گوناگونی استفاده می‌شود، اما اکثر این مخازن دارای عایق ‌های مختلفی از جمله عایق حرارتی هستند که به حفظ ایمنی مواد داخلشان کمک می‌کنند، البته انواع بدون عایق هم تولید می گردد.

کامیون‌ ها با تانکرهای بزرگ غالبا دارای حجم ذخیره ‌سازی ۲۱۰۰۰ تا ۴۴۰۰۰ لیتر هستند و کامیون ‌های کوچک تر با تانکر کوچک تر غالبا توانایی حمل مواد با حجم ۳۸۰۰ لیتر تا حداکثر ۱۱۰۰۰ لیتر را دارند.

تانکرهای ماشین معمولا شامل متعلقاتی مانند: نردبان،  آبریز، گلگیر، جعبه پمپ، محفظه آبگیر، لوله های تخلیه و پر کن، پرده و … هستند که بر اساس نیاز و بودجه مشتری قابل حذف و اضافه می باشند.

-تانکرهای ماشین غالبا به دو شکل بیضی و اشمیتز ساخته و تولید می شوند.

-غالبا برای تانکرهای حمل سوخت از ورق سیاه استفاده می گردد.

-جهت تانکرهای حمل مواد خوراکی مانند شیر از ورق استیل استفاده می گردد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: