دسته بندی نتایج:   > خرید تجهیزات معدنی

اطلاعاتی در مورد دستگاه سرند:

سرند چیست؟

سرند نام نوعی غربال سیمی می باشد که جهت غربال نمودن خاک و شن استفاده می شود (غربال نمودن خاک و شن یا چیز دیگر با سرند). در واقع سرند یعنی، غربال نمودن، غربیل و این مخالف الک نمودن است. دستگاه سرند، دستگاه غربالی می باشد که در خطوط متفاوت تولیدی استفاده می شود. از سرند به جهت جداسازی تمامی مواد زائد و ضایعات ناخواسته و نیز ناخالصی های موجود در مواد اولیه به کار برده می شود . این دستگاه به معنای واقعی به منظور الک نمودن و تسویه مواد اولیه و جداسازی مواد در ابعاد مختلف استفاده می شود. سرند در سایز، انواع و حجم های مختلف با تناژ خروجی متفاوت قابل تهیه است. به عنوان مثال سیستم سرند می تواند مختص مصرف در خطوط تولیدی خود از جمله خطوط فرآوری مغز تخمه و خشکبار بوده که از آلیاژهای بسیار با کیفیت از جمله استیل است، سیستم داخلی دستگاه، متشکل از توری های متفاوت در یک تا چهار طبقه است و بسته به نوع کارکرد خطوط تولیدی مختلف می باشد.

دستگاه سرند برای یکسان سازی دانه ای و جداسازی ناخالصی ها از یک ترکیب استفاده می گردد، مثلا گاهی احتیاج است که در یک ترکیب دانه ای شکل، اندازه دانه ها یکسان سازی گردد و دانه های هم اندازه از دانه هایی با اندازه بزرگ یا کوچکتر جدا گردد، از این رو از سرند بهره گرفته می شود.

در قدیم به شکل سنتی از الک های دستی استفاده می شده است که با پیشرفت تکنولوژی و احتیاج به تولید با حجم زیاد به تدریج دستگاه سرند برقی ساخته شد که توانایی الک چندین تن را در هر ساعت دارا می باشد. سرندها تنها جهت جداسازی مواد زائد و اضافی مورد مصرف نمی باشند، یکدست سازی دانه ها در محصولات خوراکی یکی از خصوصیات اقتصادی خوب سرند است که منجر می گردد مواد درشت تر و هم اندازه تر ( یا به اصطلاح با کیفیت تر ) با قیمت های بالاتری به فروش برسد .


خصوصیات دستگاه سرند :

به جهت مصرف بهینه و محل مورد کاربرد، سرند در طول و عرض، تعداد طبقه ها و میزان لرزش مختلفی ساخته می شوند که با توجه به گنجایش لازمه این موارد قابل تغییر می باشد. برای بهتر شدن قدرت جدا سازی، سطح دستگاه با مقداری شیب ساخته می شود. سرندها قابلیت جداسازی از چند میکرون تا چندین سانتی متر را دارا می باشند که با زیاد نمودن توری و تعداد طبقه ها قابل تغییر است. نیروی محرکه سرند از یک موتور الکتریکی تغذیه می شود که به وسیله گاردان به محور دستگاه متصل است. قسمت ارتعاشی نیز از یک یا چند محور لنگ و وزنه های تنظیم شونده تولید می گردد.

موارد استفاده این ماشین بسیار ساده است. مواد بر روی طبقه بالایی قرار می گیرد، ارتعاشاتی که دستگاه تولید می کند منجر می گردد که مواد تکان خورده و با توجه به ابعاد توری ابتدایی به طبقات پایینی سقوط می نماید این موضوع برای طبقات پایین تر نیز اتفاق می افتد تا مواد با اندازه یکسان و غیر یکسان از یکدیگر جدا شوند.


کاربرد دستگاه دستگاه سرند:

یکی از پر مصرف ترین صنایعی که حتما از انواع بزرگ سرند در آن به کار برده می شود، صنایع معدنی و سنگ و خاک است. برای تفکیک شن و ماسه، به دست آوردن دانه بندی یکسان سنگ ریزه از دستگاه سرند خاک و ماسه استفاده می شود، جداسازی مواد زاید مثل برگ و چوب از خاک نیز دیگر موارد مصرف سرند در این حوزه می باشد.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: