اطلاعاتی مختصر در زمینه کلاسیفایرها


کلاسیفایر:

برای جدا سازی دانه ‌های فاضلاب، دانه ‌های جمع شده در چاله پمپاژ انتهای دانه ‌گیر به همراه فاضلاب به کلاسیفایر یا سیکلون پمپاژ احتیاج است. در کلاسیفایر با کمک از نیروی گریز از مرکز مکانیکی که به وسیله الکتروموتور گیربکس و شافت مارپیچ متصل به آن بوجود می آید، دانه ‌ها از بخش قیفی شکل انتهای آن به بیرون می روند و در نهایت فاضلاب دانه‌ گیری شده از سرریز خروجی به فرآیند تصفیه بر می گردد.

به عبارت دیگر کلاسیفایرها برای جدا کردن ذرات ریز مثل: شن، ماسه و ذرات تا این ابعاد از پساب ورودی مورد استفاده قرار می گیرند.

ماهیت عملکرد کلاسیفایر در حقیقت دانه گیری و جدا کردن دانه ها از پساب به وسیله  نیروی گریز از مرکز و شفت مار پیچی و نیروی ثقل می باشد.

کلاسیفرها در انواع مختلفی تولید می شوند. یک نوع از آنها کلاسیفایر چرخشی می باشد. کلاسیفایر چرخشی برای دستیابی به دانه بندی فوق العاده و یکنواخت در حجم زیادی از مواد ورودی به کار گرفته می شوند. این نوع از کلاسیفایر را می توان در مدار بسته یک مجموعه آسیاب با خروجی هوایی نصب کرد و یا به شکل جدا گانه همراه با فیدر، فن و سیستم جمع آوری غبار مورد استفاده قرار داد.

اندازه کوچک و کارایی بالای کلاسیفایر چرخشی سبب می شود به راحتی در خطوط آسیاب و پودر کن هوایی اضافه یا جایگزین شده و بتوان از کیفیت بالای جدایش آن بهره برد.


مشخصات و ویژگی های کلاسیفایر چرخشی:

-رنج وسیع دانه بندی مواد از یک تا صد و پنجاه میکرون

-حد دانه بندی دقیق و درست

-کنترل دقیق حد جدایش به وسیله تنظیم دور روتور و هوای ثانویه

-طراحی مناسب سیستم برای حداقل افت انرژی هوا و حداقل مصرف انرژی

-محیط کاری تمیز و عاری از غبار به دلیل فشار منفی در درون کلاسیفایر

-ساخت محکم و با کیفیت برای افزایش عمر بهره برداری از سیستم

-برخورداری از بدنه فولادی و یا استنلس استیل

-ظرفیت تولید صد کیلوگرم در ساعت الی ده تن در ساعت

-دسترسی ساده به قطعات و اجزای داخلی برای بازرسی و نگهداری


کلاسیفایر هوایی:

عموما تمامی کلاسیفایرهای هوایی بر اساس اندرکنش نیرو های متضاد گریز از مرکز کار می کنند. در این سیستم، ماده های ورودی همراه با هوای اصلی داخل بدنه اسپیرال می شوند و به علت شکل حلزونی و حرکت چرخشی روتور، یک جریان گردابی به وجود می آید که نتیجه اندرکنش آن با مواد ورودی، جدا شدن آن به دو رده نرمه و زبره می باشد. مواد نرمه به وسیله مکش هوا به سوی مرکز کشیده شده و از بین روتور عبور می کنند و درنهایت همراه با جریان هوا از کلاسیفایر خارج می شوند.

مواد زبره به خاطر نیروی گریز از مرکز به سوی دیواره خارجی حرکت می کنند و بعد از برخورد سقوط می نمایند. جریان هوای ثانویه که از قسمت زیرین وارد کلاسیفایر می شود، مدت ماندگاری این مواد در حال سقوط را افزایش می دهد و موجب افزایش دقت دانه بندی در کلاسیفایر می شود.

لذا مواد زبره پس از سقوط، در انتهای کلاسیفایر به وسیله ایرلاک از سیستم خارج می شوند. با تنظیم مطلوب سرعت روتور و ورودی های ثانویه می توان مرز جدایش را در محدوده یک تا صد و پنجاه میکرون تنظیم کرد، کلاسیفایر هوایی قابلیت جدا کردن مواد تا هشتاد و پنج درصد کوچکتر از دویست مش و یا نود و نه درصد کوچک تر از پنج میکرون را دارد.


موارد کاربرد کلاسیفایر:

برای جداسازی موادی نظیر: هیدروکسید آلومینیوم، پودر آلومینیوم، باریت، بنتونیت، کلسیم، سیمان، گچ، رس، پودر کاکائو، کک، پودر مس، دکستروز، دولومیت، آنزیم، گرانیت، سنگ گچ و... کاربرد دارند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: