توضیحاتی مختصر در مورد فیلتر معدنی:

فیلترهای مواد معدنی خانگی که به فیلترهای بیوسرامیک یا فیلترهای مینرال معروف هستند، از استاندارد فیلترهای لازم جهت تصفیه آب نمی باشند. بر اساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی، یک دستگاه تصفیه آب بدون فیلتر مواد معدنی هم توانایی تصفیه آب را به طور کامل دارد، ولیکن بحث های بسیاری بر سر کاهش مواد معدنی موجود در آب وجود دارد که البته مورد تایید همه متخصصین نمی باشد.

با این وجود جهت کاهش نگرانی های انسان هایی که ادعا دارند با صورت گرفتن تصفیه آب و حذف انواع نا خالصی ها و آلاینده ها امکان دارد، قسمتی از مواد معدنی آب گرفته شود، فیلترهای مینرال طراحی شدند. وظیفه فیلترهای بیو سرامیک اضافه کردن مواد معدنی مفید و مورد نیاز بدن می باشد.

غالبا رنگ فیلتر مواد معدنی متفاوت از سایرین می باشد و در رنگ های زرد، آبی و قرمز قابل ارائه هستند. فیلتر مواد معدنی را غالبا در آخر مسیر و به عنوان آخرین مرحله تصفیه آب نصب می کنند.


عملکرد فیلترهای معدنی:

عملکرد فیلترهای معدنی از طبیعت الهام گرفته شده است. همان طور که آب با عبور از بستر زمین قسمتی از مواد معدنی را در خود حل می کند، در فیلترهای بیو سرامیک سنگ های معدنی وجود دارند تا آب تصفیه شده با گذشتن از آن کسری مواد معدنی خود را جبران کند.

فیلتر مینرال، عناصر معدنی مفیدی نظیر: کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم و … را که در آب معدنی طبیعی وجود دارد، به آب اضافه می کند. هم چنین سختی آب بعد از عبور از این فیلتر به علت جذب مواد معدنی کمی بالاتر می رود و سبب طعم و مزه بهتر آب می شود.

فیلتر مواد معدنی مورد مصرفی در خانه ها را تقریبا تا یک سال و نیم می توان مورد استفاده قرار داد و پس از آن به علت رشد باکتری ها در آن باید تعویض شود. اگر دستگاه تصفیه آب شما به این فیلتر مجهز نمی باشد، می توانید فیلتر مواد معدنی را به آن اضافه کنید و تصفیه آب بهتری داشته باشید.


نکات مهم و اساسی جهت خرید فیلترهای معدنی:

  • از سنگ های معدنی طبیعی و کار آمد در آن استفاده شده باشد، سنگ های معدنی اصل توانایی جذب املاح بیشتری را دارند.
  • کیفیت موادی که در ساخت بدنه فیلتر مصرف شده بالا باشد و استانداردهای خوراکی را داشته باشند.
  • تاییدیه های لازم مانند: NSFl، Water Quality، FDA را داشته باشد.


انواع فیلتر معدنی در دستگاه های تصفیه آب:

  • فیلترهای معدنی به شکل استوانه ای پر شده از دانه های مواد معدنی هستند، که هر دو طرف آن پلمپ شده است، و غالبا دارای پوسته ای به رنگ زرد، شفاف و بی رنگ یا حتی آبی و قرمز هستند.
  • فیلتر مواد معدنی مثل فیلتر پست کربن از نظر ساختار یک فیلتر خطی می باشد که در ابعاد خاصی ساخته می شود و عموما در کلیه دستگاه های تصفیه به یک صورت است.
  • فیلترهای بیو سرامیکی در اتصالات فیتینگی و یا اتصالات رزوه با هم فرق دارند، یک فرق دیگر فیلتر مینرال در نوع مواد داخلی می باشد، ممکن است داخل محفظه فیلتر مینرال، سنگ های معدنی و یا گوی های غنی شده از مواد معدنی قرار داشته باشند.
  • فیلترهای مینرال قابلیت اضافه کردن حجم معینی از مواد معدنی را به آب دارند، هر چقدر مصرف آب شما بیشتر باشد، قابلیت فیلترهای مینرال برای اضافه کردن مواد معدنی به آب کمتر خواهد بود.

 

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: