اطلاعاتی مختصر در زمینه فیلتر کیسه ای


بگ فیلتر:

بگ فیلتر یا همان فیلتر کیسه ایی، محفظه ای است که از تعدادی کیسه از جنس پلی استر تشکیل شده است. با عبور کردن گاز حاوی غبار از دریچه ورودی و حرکت به سمت خروجی فیلتر، غبار موجود روی سطح بیرونی کیسه ‌ها می‌نشیند و هم چنین در مقاطع زمانی مشخص با اعمال پالس هوا، غبار موجود از کیسه ها تکانده و به هاپر زیرین فیلتر وارد می شود، در نتیجه غبار از گاز جدا می‌ گردد.

بگ فیلترها تجهیزاتی هستند که به صورت گسترده جهت غبارزدایی هوا در صنعت سیمان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از فیلترها دارای راندمان غبارگیری بالایی می باشند که با توجه به نوع غبار در حدود نود و نه درصد بازدهی دارند. مواردی مانند: دمای گاز ورودی کاربرد این فیلترها را محدود می‌کند.

با پیشرفت‌ های جدید و مدرن در زمینه تهیه الیاف کیسه ای دامنه استفاده از آن‌ ها بسیار گسترده تر شده است. هم چنین با بهره گرفتن از مصنوعات نساجی نوین کیسه ‌هایی با تحمل دمای بالاتر از دویست درجه سانتی گراد تولید می شوند.

فیلترهای مخصوص پالس معمولا دارای شش بخش مهم می‌باشند، که شامل:

  • داکت های ورودی و محفظه ورودی گاز حامل غبار با فیلتر
  • کیسه ‌های الیافی فیلتر
  • صفحات مشبک
  • شیرهای پالس
  • لوله‌ های دمنده به کیسه ها
  • محفظه و داکت خروجی گازهای تصفیه شده


عواملی که در بگ فیلتر ها نقش مهمی دارند:

  • جنس کیسه‌ های مصرفی
  • ساختمان و شکل کیسه ها
  • نوع سیستم غبار تکانی از کیسه ها
  • منطقه غبار زدایی


نوع سیستم غبار تکانی از کیسه ها:

این عامل باعث شده است صنایع به سمت استفاده از سیستم‌ های غبار گیری مبتنی بر پالس بروند. در این نوع از بگ فیلترها با تزریق کردن پالسی از هوای فشرده در مدت زمان خیلی کم غبار تکانی کیسه‌ ها صورت می پذیرد، این نوع از فیلترها به شکل خیلی گسترده در بخش های متنوع صنایع سیمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.


عملکرد بگ فیلترها:

در مرحله اول:

 گاز حامل غبار وارد فیلتر می‌ گردد و به وسیله بافل به طرف قیف ‌های خروجی مواد برگردانده می‌شود، سپس گاز غبار آلود به یکی از خانه ‌های فیلتر وارد می شود و ذرات غبار با قطر بزرگ‌ تر بعد از ورود تحت تاثیر نیروی وزن خود به طرف هاپر حرکت می کنند و الباقی بر روی کیسه ‌های فیلتر جمع می گردند، هنگامی که ضخامت غبار جمع شده بر روی کیسه ‌ها به میزانی رسید که جریان به راحتی عبور نکند، مرحله نظافت کیسه‌ ها شروع می شود.

وظیفه اصلی بخش ورودی کاهش سرعت گاز می باشد، به ذرات بزرگ فرصت سقوط آزاد به هاپره ‌های زیر فیلتر را می‌دهد و موجب توزیع یکنواخت گاز حامل ذرات ریز غبار بین کیسه‌ ها می گردد، توزیع گاز سبب می‌شود که جریان گاز بر روی کیسه ‌ها سایش زیادی ایجاد نکند.

مرحله دوم:

گازهای حامل غبار به سمت کیسه‌ ها می روند و از آنجا داخل محفظه هوای تمیز کننده می‌شوند، بعد به وسیله فن مکنده به دود کش ارسال می‌ گردند، سپس هوای پالس به وسیله شیر های پالس و نازل‌ ها، توسط تابلوی برنامه ریزی شده الکترونیکی به صورت دوره ایی به درون  کیسه‌ ها به شکل لحظه ایی دمیده می‌شود و سبب جدا شدن مواد از سطح بیرونی کیسه‌ ها صورت می گیرد، ذرات جدا شده وارد  هارپر می شوند، و از آنجا به وسیله سیستم‌ های انتقال به خارج از فیلتر هدایت می ‌شوند.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: