دسته بندی نتایج:   > مواد معدنیبرای اطلاع از جدیدترین قیمت زغال سنگ کک شو، از کارشناسان سایت معدن‌کو کمک بگیرید و از آخرین قیمت های بروز زغال سنگ‌های کک شو،اطلاع نمایید.

زغال سنگ دومین منبع مهم انرژی در جهان می‌باشد. ذخایر زغال سنگ کشف شده، کم کم تا 150 سال آینده می‌تواند انرژی برای بشر را تامین کند، ایران با داشتن ذخایر قطعی 1/1 میلیارد تن در رتبه 26 جهان می‌باشد، درصورتی پروژه‌های اکتشافی کامل شود، این رتبه به 12 می‌رسد. زغال سنگ کک شو در دو منطقه زغال سنگ طبس یافت می‌شود. منطقه پروده با وسعت بسیار زیادی و ذخیره قطعی 398 میلیون تن، بزرگترین منطقه زغال سنگ کک شو، در ایران به خود اختصاص می‌دهد.


کک چیست؟

کک یک نوع سوخت می‌باشد، که معادل انگلیسی آن cokeاست و یک ماده جامد پرکربن که بر اثر تقطیر زغال سنگ تهیه و تولید می‌شود. در سطح وسیعی جایگزین خوبی برای مصرف زغال سنگ می‌باشد.


زغال سنگ کک شو:

ارزش حرارتي كك زغال سنگ، در ارتباط مستقیم با مخلوط زغال سنگ مورد استفاده می‌باشد، به‌ ویژه مقدار خاكستر و محتويات فرار در ارزش حرارتي كك تاثیر دارد، ارزش حرارتي كك تقریبا برابر با 12هزار بي تي يو/پاند می‌باشد، مقدار رطوبت كك تقریبا 4 درصد و خاكستر آن برطبق نوع زغال سنگ، بين 5 تا 13 درصد متغير می‌باشد.

 کک حاصله از زغال سنگ، در کارخانه ذوب آهن اصفهان دارای انواع مختلفی است، که عبارتند از:

1-کک متالوژی: که کاربرد آن در ریخته گری و کارخانجات قند و بخاری‌های کک نسوز می‌باشد.

2-نوع‌های مختلف کک ریز: که کاربرد آن دركوره‌هاي آجرپزي، آهنگري و كارخانه‌هاي توليد بريكت و حفاظت كاتدي و ساخت انواع لوله‌های زیر زمینی می‌باشد.


انواع زغال سنگ کک شو:

1-کک قالبی: کک تولید شده، از زغال خشتی و یا زغال گندل می‌باشد، که در صنعت متالوژی کاربرد فراوان دارد.

2-کک داغ: کک تولید شده در دمای بالا 800 درجه سانتی گراد، می‌باشد، که به شکل جامد و حاصل از تقطیر زغال سنگ می‌باشد. و در بعضی ازکشورها مانند فرانسه و آلمان این درجه حرارت تا 1000 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.

3-کک سازی با دمای کم: ماده حاصله از تقطیر زغال سنگ در دمای کمتر بین 500 تا800 درجه سانتی گراد می‌باشد.


قیمت زغال سنگ کک شو:

 زغال سنگ کک شو از محصولاتی می‌باشد که، به علت کم بودنش، دارای قیمت نسبت بالایی هستند. این محصول برای استفاده فرآوری آهن در کوره بلند به کار برده می‌شود، به همین دلیل مورد توجه افراد زیادی است. زغال سنگ کک شو، در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد. زغال سنگ کک شو از لحاظ درجه کک شوندگی، درگروه زغال سنگ‌های کاملا کک شده می‌باشد. نکته قابل ذکر این است که، زغال سنگ کک شو در صنایع متالورژی با زغال سنگ‌های کم کک شو مخلوط می‌شود و مورد مصرف قرار می‌گیرد. به خاطر قیمت زیادی که این نوع از زغال سنگ دارد، تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان در مصرف آن صرفه جویی می‌کنند. این محصول از جمله سوخت‌های فسیلی است و به همین جهت در کاربردآن باید دقت کافی داشت.

قیمت زغال سنگ کک شو، دارای نوساناتی در بازار می‌باشد، که به قیمت فولاد مصرفی بستگی دارد، که با تغییر شرایط آب و هوایی وگرم شدن هوا و افزایش میزان ساخت و ساز میزان تقاضای فولاد زیادتر می‌شود  وقیمت زغال سنگ کک شو افزایش پیدا می‌کند. قیمت زغال سنگ کک شو به نسبت زغال سنگ حرارتی مناسب تر می‌باشد واز لحاظ ظاهری بسیار شبیه همدیگر هستند، و گاهی از لحاظ تشخیص از یکدیگر اشتباه می‌شود.شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: