دسته بندی نتایج:   > مواد معدنی


قیمت زغال سنگ حرارتی

برای مشاهده‌ی جدیدترین قیمت زغال سنگ حرارتی، به کارشناسان سایت معدن‌کو مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه برای خرید آسان و مناسب کسب نمایید.

قیمت زغال سنگ حرارتی برای فروش در کیسه‌های 40 و 25 کیلویی می‌باشد که جهت مصارف خانگی و کوره‌ها و ریخته گری کلیه نقاط ایران برای مشتریان ارسال می‌گردد.

همان‌طور که می‌دانیم زغال سنگ مخلوطی از هیدروکربن‌ها و کمی نیتروژن می‌باشد که از تغییر اندام‌های گیاهی در شرایط خاص گرما و فشار حاصل می‌شود، هر چه قدر نسبت کربن در زغال سنگ زیادتر باشد، کیفیت و مرغوبیت بهتری دارد. رنگ زغال سنگ اغلب، سیاه رنگ و چگالی آن در حدود1.2 تا1.4 می‌باشد.


مواد معدنی که در انواع زغال سنگ وجود دارد:

غیر از مواد آلی موجود در زغال سنگ که بر اثر تحول مواد گیاهی در فرآیندهای تولید زغال سنگ در آن برجا می‌ماند، مواد معدنی هم‌چنین در آن موجود می‌باشد که عبارتند از:

  1. گوگرد: به میزان 0.3 تا 0.5 درصد در زغال سنگ پیدا می‌شود و احتمال دارد در انواع زغال سنگ‌ها مقدار آن زیادتر از این مقدار هم باشد.
  2. کلر: امکان دارد به شکل کلرید سدیم در زغال سنگ باشد که به هنگام گرما دادن به زغال سنگ با سیلیس موجود در خاکستر زغال سنگ، تجزیه گردد و به شکل گاز کلرید هیدروژن خارج گردد، و ممکن است باعث خوردگی و خرابی دیگ‌ها و کوره‌های حرارتی گردد.
  3. فسفر: در تعداد زیادی از نوع‌های مختلف زغال سنگ به شکل فسفات کلسیم به مقدار کم موجود می‌باشد.
  4. نیتروژن: به میزان کمی در نوع‌های مختلف زغال سنگ‌ها به شکل نیتریل‌های آروماتیکی، پیریدین‌ها و پیرول‌ها موجود می‌باشد.
  5. خاکستر: از سوختن نوع‌های مختلف زغال سنگ‌ها، جامدی غیر قابل سوختن برجا می ماند.


آسیب‌های ناشی از معادن زغال سنگ:

یکی از عامل‌های خطرات بهداشتی و جانی که کارگران صنایع و معادن زغال سنگ، با آن روبرو هستند:

  • گاز متان که از معادن زغال سنگ آزاد می‌شود که باید در معادن زغال سنگ دقیق اندازه گیری شود.
  • گازهای دیگری مانند منوکسید‌کربن، دی‌اکسید‌گوگرد که از لحاظ انفجار بلکه از لحاظ مسموم کنندگی می‌توانند برای سلامتی کارگران معادن خطرناک باشند.
  • استشمام این گازهای از جمله متان و منواکسیدکربن و غیره منجر به بیماری‌های تنفسی نیز برای کارگران این معادن می‌شود.


زغال سنگ حرارتی چیست؟

زغال سنگ حرارتی یکی از نوع‌های مختلف زغال سنگ بوده که در ایران با قیمت بسیار مناسب و اقتصادی به بازار عرضه می‌گردد. زغال سنگ حرارتی، ویژگی‌های بسیار خاص و منحصر به فردی دارد و به همین خاطر در بسیاری از صنایع از آن استفاده می‌گردد. زغال سنگ حرارتی در معادن متعددی موجود می‌باشد و به همین دلیل به راحتی قابل دسترس می‌باشد.


مقایسه زغال سنگ حرارتی و زغال سنگ کک شو:

 در مقایسه زغال سنگ حرارتی با زغال سنگ کک شو، می توان گفت، مقدار آن در طبیعت کمتر می باشد، و به همین خاطر زغال سنگ حرارتی ارزش بالایی دارد، به همین علت، قیمت زغال سنگ حرارتی بیشتر می باشد،

قیمت زغال سنگ حرارتی در ایران بسیار مناسب می باشد، به موجب این امر، این محصول سهم خوبی از صادرات را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است، زغال سنگ حرارتی به نسبت مابقی انواع زغال سنگ های دیگر، دارای کیفیت بهتری می باشد و همین امر باعث می شود که این محصول بسیار پرطرفدار می شود. زغال سنگ حرارتی محصولی می باشد، که به علت شبیه بودن به زغال سنگ کک شو در موارد مختلف به اشتباه انتخاب می شود.شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: