دسته بندی نتایج:   > مواد معدنی


قیمت سنگ آهن هماتیت

سنگ آهن‌هایی که در معادن گوناگون وجود دارند، از لحاظ شکل ظاهری و ساختار با هم تفاوت دارند. مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی سنگ آهن، کانی‌ها هستند، که مهم ترین و اصلی ترین این کانی‌ها، هماتیت و مگنتیت می‌باشند.


انواع تقسیم بندی سنگ آهن:

سنگ آهن‌ها از لحاظ نوع کانی به هماتیت، مگنتیت، زئولیت، لیمونیت، سیدریت و از دید شکل ظاهری به کنسانتره، دانه بندی شده و کلوخه تقسیم بندی می‌شوند.

ما در این بلاگ قصد داریم در خصوص سنگ آهن هماتیت، مشخصات و کاربردهای آن و همچنین قیمت سنگ آهن هماتیت مطالبی را بیان کنیم.


تعریف سنگ آهن هماتیت:

هماتیت Hematite)) که در فارسی کهن به معنی: حجرالدم، حجرهندی و حجرالطور می‌باشد. در متون یونانی به دلیل رنگ قرمز خاکش، به معنی از خون گرفته شده ‌است. و فرمول شیمیایی آن (Fe2o3) و هم چنین در اسید کلریدریک تغلیظ شده محلول می‌باشد. هماتیت در حالت خالص 69.94 درصد آهن و 30.60 درصد اکسیژن دارد. به رنگ‌های خاکستری، قرمز تیره یا قرمز روشن هست. و هم چنین وزن هماتیت5.26 گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد، و به شکل‌های مختلف کلوخه‌ای، خاکی، کمپاکت و کریستالی می‌توان آنرا یافت .هماتيت به مقدار زياد یافت می‌شود، و از فراوان ترين نوع سنگ آهن می‌باشد، در اثر پديده تصعيد از فرآيند آتشفشاني تشکیل می‌شود، و همچنین منشاء رسوبي دارد. در جزیره هرمز ایران نوع خالص هماتیت را می‌توان بدست آورد، و همچنین احیای این سنگ آهن از همتای خود مگنتیت بسیار راحتر می‌باشد.


کاربرد سنگ آهن هماتیت:

بیشترین مصرف سنگ آهن هماتيت براي استخراج آهن می‌باشد. و در صنایع فولاد و متالوژی و صنعت خودرو و لوکوموتیو‌سازی، از آن زیاد استفاده می‌کنند. همچنين خاك سرخ آن به عنوان رنگدانه قرمز کاربرد دارد، و نیز به عنوان پودر ساينده هم در بعضی صنایع مورد استفاد قرار‌می‌گیرد. در جواهر‌سازی از بلورهای سیاه آن هم می‌توان استفاده کرد.

شرکت‌های سیمانی هم از متفاضیان سنگ آهن می‌باشند، بطور مثال: یکسری از شرکت‌ها از معادن سنگ آهن هماتیت استخراج می‌کنند، که دانه ‌بندی این هماتیت تولید‌ شده در محدوده (0-40) میلی متر و یا (0-300) میلی متر با عیار پایین می‌باشد، که برای صنعت سیمانی مناسب است. و بسیاری از تولید‌کنندگان سیمان بزرگ ایران، هماتیت مصرفی خود را از شرکت های‌ داخلی تامین می‌کنند، لذا میزان تقاضا بر قیمت سنگ آهن هماتیت تاثیر‌گذار است.


روش تولید سنگ آهن هماتیت:

-ابتدا کلوخ‌های سنگی از معدن با تجهیزات مناسب پیشرفته و نیروی متخصصص استخراج می‌شوند.

-سپس عملیات خردشدن در ابعاد ذکر شده صورت می‌گیرد و بعد از آن جداسازی و احیا انجام می‌شود.

-محصول تولید شده آماده عرضه به بازار فروش سنگ های معدنی می‌باشد.

سنگ آهن‌ها با توجه به نوع مصرف و منطقه تولید مختلف می‌باشند. بطور مثال: سنگ آهنی که در روش سنتی استفاده می‌شود، را نمی‌توان در روش‌های احیای مستقیم به کاربرد. و همچنین مصرف هماتیت سرخ برای صنعت رنگ با مصرف در صنایع متالوژی یا جواهر‌سازی کاملا جداست، پس نه نتها مشخصات لازم برای سنگ آهن در کاربردها و نواحی مختلف یکسان نمی‌باشد، در مورد روش‌های فرآوری، کوره بلند و احیای مستقیم هم باید خصوصیات سنگ آهن با نوع کوره، ظرفیت و ارتفاع آن مطابقت داشته باشد.

فروش سنگ آهن هماتیت برای کارخانجات سیمانی با عیار مناسب و همچنین با عیار و دانه بندی بهتر برای صنایع فولادی را انجام می‌دهیم، و قیمت سنگ آهن هماتیت را با توجه به نوسانات بازار و نوع مصرفی هماتیت در اختیارتان قرار‌‌خواهیم داد، و آمادگی ارسال ماهیانه تناژ مشخصی از سنگ آهن هماتیت را برای مصرف‌کنندگان داریم.شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: