دسته بندی نتایج:   > خرید و فروش معدن

معدن سنگ آهن

ایران کشوری است، که معادن مختلفی در آن وجود دارد. و دارای خاک با ارزشی می باشد، همچنین در طی سالهای اخیر معادن جدیدتر هم کشف و بهره برداری شده است. یکی از این معادن مهم و کاربردی در ایران معدن سنگ آهن می باشد.

بر اساس گزارشات وزارت صنعت و معدن طی آمارگیری در سال 1393 حدود ششصد معدن در ایران در بخش خاک سرخ، سرب و روی، سنگ آهن، منگنز، مولیبدن، آنتیموان، تیتان، کرومیت، مس، طلا و کبالت وجود داشتند، که در حال استخراج و فعالیت می باشند.

در کشورمان ایران از سال های دور تا به امروزه بیش از چندین توده معدنی سنگ آهن کشف و بهره برداری شده است. مناطق آهنی ایران را به دلیل شباهت کانسار های آهن نسبت به هم به چهار منطقه تقسیم بندی کرده اند.

چهار منطقه کانسار های سنگ آهن عبارتند از:

-منطقه همدان، اصفهان، کرمان كه مهم ‌ترین این معادن سنگ آهن، شامل: (معادن سنگ آهن گل‌ گهر سیرجان در استان کرمان است.)

-منطقه زنجان، سمنان، خراسان كه بزرگ‌ ترین این معادن سنگ آهن، شامل: (معادن سنگ‌ آهن سنگان در استان خراسان است.)

-منطقه انارک، بافق، یزد، کرمان كه مهم ‌ترین این معادن سنگ آهن، شامل: (معادن سنگ آهن چغارت و چادرملو است.)

-منطقه حوزه خلیج فارس، بوشهر، بندرعباس، زاهدان.

در مناطق ملایر، کاشان،‌ نایین، تهران، قم، قزوین و... هم معادنی از نوع کانسار های آهنی کشف شده است. معادن سنگ آهن وقتی کشف و به مرحله استخراج و بهره برداری می رسند، قابل فروش می شوند، که بخش خصوصی و دولتی هم با سرمایه گذاری، در این معادن می تواند، شروع به فعالیت جهت تولید فولاد و سایر محصولات فرآوری شده بکنند، قیمت معدن سنگ آهن با توجه به مساحت و نوع سنگ آهن و میزان ذخایر آهنی تعیین می شود. هم چنین عیار سنگ آهن هم در قیمت معدن سنگ آهن تاثیر گذار است.

حال به توضیحاتی در خصوص مشخصات چند معدن سنگ آهن برتر و مهم ایران می پردازیم:

معدن سنگ ‌آهن چادرملو:

این معدن در سال ۱۳۱۹ کشف شده است، و یکی از بزرگترین تولید کننده ی کنسانتره سنگ ‌آهن می باشد، و با ذخیره استخراج شدنی ۳۲۰ میلیون تنی در کویر مرکزی ایران شهرستان یزد قرار گرفته است، و حدودا تا ده سال دیگر هم بهره برداری از آن ادامه دارد.

معدن سنگ آهن گل گهر سیرجان:

معدن سنگ‌ آهن گل ‌گهر در سال 1348 کشف شده است، و در این معدن سنگ آهن با عیار بالا وجود دارد. و از معادن استان کرمان می باشد. هم چنین پیشینه آن به نهصد سال قبل بر می گردد. و بیشتر از یک میلیارد تن ذخیره سنگ آهن دارد. این معدن سنگ ‌آهن در شهرستان سیرجان قرار دارد، و از بزرگترین معادن سنگ آهن در خاورمیانه است، از سنگ آهن آن گندله، سنگ‌ آهن، کنسانتره سنگ ‌آهن و سنگ‌ دانه ‌بندی شده (گرانول) بدست می آورند.

معادن سنگ آهن سنگان:

معدن سنگان در شهرستان خواف قرار دارد، و حدود ششصد سال قدمت دارد، و در سال 1350 عملیات اکتشاف آن شروع شد. کانسار های آهن در این معدن در دو عیار مختلف یکی 53 درصد و یکی 33 درصد هستند، و ذخیره این معدن حدود 1.2 میلیارد می باشد.

مفتخر هستیم در معدن کو فروش مستقیم و بدون واسطه معادن مختلف سنگ آهن، از جمله معادن سنگ آهن خواف با مجوز بهره برداری و اکتشاف با ذخایر بالا و عیار شصت درصد و بیشتر را انجام می دهیم. برای خرید و اطلاع از قیمت معدن سنگ آهن با ما تماس بگیرید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: